Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
1087

IV Ca 610/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2016-11-02

Data publikacji: 2016-11-29

trafność 6%

Istotność:

Tabela Odsetek, natomiast wysokości innych opłat niż opłaty za ubezpieczenie określała tzw. (...)(...)w kwocie 1.457,50 zł) oraz inne koszty – 442,78 zł. (...)Wskazać w tym miejscu należy, że roszczenie o odsetki za opóźnienie i inne roszczenia uboczne przedawniają się najpóźniej z chwilą przedawnienia się roszczenia głównego.
Czytaj więcej»

IV Ca 378/17

zarządzenie, postanowienie, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2017-08-09

Data publikacji: 2017-09-04

trafność 6%

Istotność:

Sąd Rejonowy ustalił: Księga wieczysta jest prowadzona między innymi dla działki oznaczonej w ewidencji gruntów numerem (...) . (...)Przepis ten stanowi, że wpis może być dokonany na podstawie dokumentu z podpisem notarialnie poświadczonym, jeżeli przepisy szczególne nie przewidują innej formy dokumentu. (...)Na uwadze mamy czynności prawne, orzeczenia sądowe, decyzje administracyjne oraz inne zdarzenia cywilnoprawne. (...)Zatem postępowanie dowodowe sądu wieczystoksięgowego ogranicza się do zbadania załączonych do wniosku dokumentów, natomiast innym materiałem dowodowym sąd nie dysponuje i nie może dysponować.
Czytaj więcej»

IV Ca 793/16

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2016-11-23

Data publikacji: 2016-12-23

trafność 6%

Istotność:

Nie miała innych dzieci, w tym przysposobionych, pozamałżeńskich, ani takich, które nie dożyły otwarcia spadku. (...)Nie ujawniono innych testamentów spadkodawcy. (...)Nie miał innych dzieci, w tym przysposobionych, pozamałżeńskich, ani takich, które nie dożyły otwarcia spadku. (...)Nie ujawniono innych testamentów spadkodawcy.
Czytaj więcej»

IV Ca 488/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2020-08-20

Data publikacji: 2021-01-13

trafność 6%

Istotność:

Jednak z przeprowadzonego na rozprawie nagrania wynika jedynie tyle, że poszkodowany prosi konsultantkę o informację związaną z możliwością najmu pojazdu zastępczego, ta zaś nie udzieliła mu takich wyjaśnień, zaleciła jedynie przełączenie rozmowy do innego działu. (...)(...)jej treść nie została zweryfikowana innym dowodem, np. z opinii biegłego. (...)Skuteczny zarzut naruszenia art. 6 kc polega na nieprawidłowym przyjęciu przez sąd, że ciężar udowodnienia określonego faktu spoczywa na innej osobie niż w nim wskazana. (...)Mimo podjęcia takiej inicjatywy, po przeprowadzeniu dowodu z nagrania z konsultantką okazało się, iż zaproponowała ona tylko przełączenie do innego działu.
Czytaj więcej»

IV Ca 97/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2017-04-19

Data publikacji: 2017-06-07

trafność 6%

Istotność:

(...)że złożone je dla ukrycia innej czynności prawnej, tj. celem zabezpieczenia płatności za sprzedane i niezaewidencjonowane pierwotnie materiały budowlane, wydane M. J. (1) „na zeszyt”. (...)Ponadto należy w tym miejscu podkreślić z całą stanowczością, że M. J. (1) prowadził działalność gospodarczą i jako przedsiębiorca powinien wykazać się podstawową wiedzą na temat tego, czym różni się pożyczka od innego rodzaju umów. (...)Skoro oświadczenie z 28 lutego 2013r. stanowić miało tytuł zabezpieczenia na wypadek innego zobowiązania, to M. J. (2) powinien udowodnić, że zabezpieczenie upadło na skutek spełnienia świadczenia. (...)M. J. (2) stawia tezę, że po uiszczeniu długu powód zwrócił mu oświadczenie, a następnie wykradł je z jego szafy pancernej, w której były przechowywane inne dokumenty.
Czytaj więcej»

VI U 1298/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2014-12-18

Data publikacji: 2015-11-10

trafność 6%

Istotność:

Teza orzeczenia: Wysokość podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie społeczne pracownika może być kwestionowana przez organ rentowy na podstawie art. 58 kc w zw. z art. 300 kp, jeżeli jest nieadekwatna do rodzaju zajmowanego stanowiska, zakresu czynności, odpowiedzialności. Wysokość wynagrodzenia pracownika dla celów ubezpieczeń społecznych w zależności od (...)
Tymczasem w zainteresowanej spółce nie było innego pracownika zatrudnionego na tożsamym stanowisku. Z kolei porównywanie wynagrodzenia odwołującej z pracownikami zatrudnionymi na innych stanowiskach, np. przedstawiciela handlowego, nie może prowadzić do logicznych wniosków. (...)Innymi słowy, by Spółka mogła zacząć generować zyski, musiała poczynić najpierw inwestycje, w niniejszym przypadku – w zatrudnienie pracownika, które – jak wynika z zeznań zainteresowanego – było tańsze niż zatrudnienie innego szkoleniowca. Zainteresowany, po odejściu odwołującej się na zasiłek chorobowy, a następnie macierzyński, nie znalazł innego kandydata do pracy za wynagrodzeniem ustalonym dla odwołującej się.
Czytaj więcej»

IV Ca 79/16

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2016-03-10

Data publikacji: 2016-04-18

trafność 6%

Istotność:

Pogląd ten nie może być jednak odczytywany, jako wyłączający możliwość wykazania przeniesienia posiadania w inny sposób. (...)Nabywanie własności mienia państwowego następowało na podstawie innych przepisów. Z okoliczności sprawy, czyli z materiału dowodowego i twierdzeń uczestników nie wynika, aby istnienie i eksploatacja sieci ciepłowniczej było przerwane lub zakłócone w jakikolwiek inny sposób. (...)Brak bezpośredniego dowodu, np. dowodu z dokumentu na okoliczność przeniesienia posiadania, nie oznacza niemożności udowodnienia tej okoliczności na podstawie innego, udowodnionego ciągu zdarzeń.
Czytaj więcej»

IV Ca 870/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2016-12-23

Data publikacji: 2017-02-01

trafność 6%

Istotność:

Byli zainteresowani nabyciem nieruchomości, nie dysponowali jednakże środkami finansowymi na jej nabycie, w związku z czym rozważali kupno nieruchomości w porozumieniu z innymi osobami. (...)Korzysta z telefonu komórkowego, ale wyłącznie w zakresie rozmów telefonicznych, nie korzysta z innych form kontaktowania się przez telefon komórkowy. (...)Czym innym jest bowiem brak rzeczywistej możliwości zapoznania się z treścią oświadczenia a czym innym niepodjęcie przesyłki pocztowej zawierającej to oświadczenie bądź celowe niezapoznanie się z treścią doręczonego oświadczenia. (...)Tymczasem zobowiązany przed upływem terminu wyjechał z miejsca zamieszkania nie zawiadamiając pozwanych o ewentualnym innym adresie dla doręczeń.
Czytaj więcej»

IV Ca 1031/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2020-10-28

Data publikacji: 2021-01-13

trafność 6%

Istotność:

(...)– Kodeks cywilny oraz niektórych innych ustaw, Dz.U. 2018, poz. 1104), Sąd badał zarzut przedawnienia tylko wówczas, gdy został zgłoszony przez stronę. (...)Apelację od wyroku złożył powód, zaskarżając go w całości i zarzucił: - naruszenie art. 5 ust. 2 ustawy z 13 kwietnia 2018r. o zmianie ustawy Kodeks cywilny oraz niektórych innych ustaw poprzez jego błędne zastosowanie(...)ustawy Kodeks cywilny oraz niektórych innych ustaw – naruszenie art. 117(...)(...)Zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy z 13 kwietnia 2018 r. o zmianie ustawy - Kodeks cywilny oraz niektórych innych ustaw (Dz.U.2018.1104), do roszczeń powstałych(...)
Czytaj więcej»

V Kz 280/14

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2014-08-22

Data publikacji: 2014-08-29

trafność 6%

Teza orzeczenia: na gruncie art. 270 par 1 kk istnieje możliwość wyodrębnienia indywidualnego przedmiotu ochrony, którym sa interesy (dobra) konkretnego pokrzywdzonego okreslone przez rofdzaj i treść prawa wyrażonego w dokumencie stanowiącym przedmiot przestępstwa. dobrem tym może byc np.: informacja, mienie, a nawet życie lub zdrowie. Zatem umowa kupna - (...)
Innymi słowy, pojęcie pokrzywdzonego relacjonowane jest do zespołu znamion przestępstwa będącego przedmiotem postępowania [R. A. Stefański, Przegląd uchwał Izby Karnej oraz Wojskowej Sądu Najwyższego w zakresie prawa karnego procesowego za 2002 r. , WPP 2003, nr 2, s. 107]. (...)Umowa sprzedaży, zamiany, darowizny, przekazania nieruchomości lub inna umowa zobowiązująca do przeniesienia własności rzeczy co do tożsamości oznaczonej przenosi własność na nabywcę, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej albo że strony inaczej postanowiły. (...)(...)w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy(...)choćby nie naruszało to równocześnie innej normy karnej.( vide postanowienie SN z dnia 23.04.2002r.
Czytaj więcej»