Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
1087

I C 1721/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2021-03-26

Data publikacji: 2021-12-17

trafność 5%

Istotność:

Teza orzeczenia: Wina poszkodowanego wyłącza odpowiedzialność, gdy jest tak poważna, że według zasad nauki i doświadczenia życiowego tylko ona może być brana pod uwagę i w zupełności pochłania inne okoliczności sprawy. W porze nocnej kierowca powinien prowadzić pojazd mechaniczny z taką szybkością, która umożliwia mu zatrzymanie pojazdu przed nie oświetlonymi (...)
Między innymi z tychże względów niezbędne jest dopuszczenie w sprawie dowodu z łącznej opinii biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i medycyny sądowej. (...)Nie bez znaczenia pozostaje również wpływ śmierci A. W. (2) na rozwój osobowości powódki i jej więzi z innymi osobami. (...)Sprzecznym bowiem z poczuciem sprawiedliwości byłoby obarczanie wyłącznie kierowcy pełnym ryzykiem odpowiedzialności w sytuacji, gdy do wypadku doprowadziły również inne osoby. (...)Zdaniem Sądu w sprawie niniejszej niezasadne byłoby przyjęcie, iż do zdarzenia wywołującego szkodę doszło z wyłącznej winy A. W. (2) , a inne okoliczności zdarzenia należy pominąć.
Czytaj więcej»

I C 1925/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2016-04-11

Data publikacji: 2017-01-03

trafność 5%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: zasądza dochodzone należności i koszty procesu.
Dowód: oświadczenie pozwanej k. 27 Pozwana złożyła także oświadczenie , że wyraża zgodę na przeniesienie przez Bank wierzytelności z tytułu kredytu oraz innych umów stanowiących zabezpieczenie kredytu na(...)(...)Bieg przedawnienia przerywa się: przez każdą czynność przed sądem lub innym organem powołanym do rozpoznawania spraw(...)Art.l24.§ Ikc stanowi, że po każdym przerwaniu przedawnienia biegnie ono na nowo. §2 tego przepisu wskazuje, że w razie przerwania przedawnienia przez czynność w postępowaniu przed sądem lub innym organem powołanym do rozpoznawania spraw(...)(...)Natomiast artykułowi 69 ustawy o księgach wieczystej i hipotece nadano następującą treść: „Hipoteka zabezpiecza mieszczące się w sumie hipoteki roszczenia o odsetki oraz o przyznane koszty postępowania, jak również inne roszczenia o świadczenia uboczne, jeżeli(...)
Czytaj więcej»

I C 2311/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2014-10-06

Data publikacji: 2015-02-11

trafność 5%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: oddala powództwo
(...)niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach ( art. 23), zaś(...)(...)(...)wygasają, nie mogą przejść na inne podmioty, ani w drodze czynności prawnych, ani w drodze dziedziczenia. (...)Powódka nie wykazała, by pozwanej przyświecała inna intencja wywieszenia pisma. Poza tym, nie przekonuje sądu ocena, że ujawnienie innym członkom spółdzielni treści odpowiedzi kierowanej(...)
Czytaj więcej»

I C 2677/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2014-02-28

Data publikacji: 2014-10-22

trafność 5%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: Możliwe jest prowadzenie postępowania egzekucyjnego na podstawie tytułu wykonawczego w postaci zaopatrzonego w klauzulę wykonalności aktu notarialnego jedynie co do należności objętej oświadczeniem dłużnika o poddaniu się egzekucji.
(...)notarialnego nie może być egzekwowany inny obowiązek dłużnika, czy to wynikający z kolejnych czynności między stronami, czy też zatajonych przez kontrahentów w akcie notarialnym. (...)i przygotowania aktu notarialnego oraz inne czynności prawne między stronami (umowa przedwstępna, wystawienie weksla niezupełnego i sporządzenie deklaracji wekslowej). (...)(...)wynikało, aby na nabywcach ciążył inny obowiązek, niż uiszczenia drugiej części ceny w kwocie 1 000 000 zł. (...)(...)postępowania rozpoznawczego – prowadzenie egzekucji innych długów niż objęte oświadczeniem o(...)
Czytaj więcej»

II K 114/19

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2020-09-21

Data publikacji: 2022-02-11

trafność 5%

Orzeczenie nieprawomocne

Kwestia ta ma o tyle istotne znaczenie, że sugeruje możliwość przebywania w mieszkaniu pokrzywdzonego w sobotę innej osoby lub też możliwość, że w tym dniu pokrzywdzony T. K. (1) jeszcze żył (czego nie wykluczył lekarz P. R. ). (...)Sąd przy weryfikacji jego zeznań miał jednak do dyspozycji inne dowody – w szczególności bilingi rozmów telefonicznych k. 618/IV, a także zeznania J. B. (1) . (...)Mogły wszak powstać w innym dniu, w innych okolicznościach, zwłaszcza wobec ustalenia, iż w okresie ostatnich kilkudziesięciu dni oskarżona zamieszkiwała z pokrzywdzonym. (...)Brak jest przesłanek do stwierdzenia czy ślady te naniosła oskarżona, czy też ktoś inny.
Czytaj więcej»

IV Ca 258/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2018-07-04

Data publikacji: 2018-08-10

trafność 5%

Istotność:

Przyjąć należy, że strony zamieszczając taką klauzulę, zmierzały do zawarcia innej, odrębnej od umowy o pracę, umowy, tj. przedwstępnej umowy sprzedaży samochodu służbowego. (...)Jest to nieważność bezwzględna, sprawiająca, że czynność nie może być następnie potwierdzona przez spółdzielnię – czy to przez radę nadzorczą, czy to przez inny organ. (...)(...)oparł i przyczyn, dla których innym dowodem odmówił wiarygodności i mocy dowodowej (wyrok Sądu Najwyższego z dnia 4 lipca 1974 r. (...)Dlatego też wywody apelacji nie mogą prowadzić do innych ustaleń faktycznych niż te, których dokonał Sąd I instancji.
Czytaj więcej»

IV Ca 4/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2016-04-06

Data publikacji: 2016-05-11

trafność 5%

Istotność:

(...)lub jednostka samorządu terytorialnego lub inna osoba prawna, wykonująca tę władzę z mocy prawa. Ponadto jeśli gmina zleciła wykonywanie tych zadań, na podstawie porozumienia, innej osobie prawnej, za szkodę wyrządzoną(...)(...)Sąd wskazał również, że w myśl 439 kc , ten, komu wskutek zachowania się innej osoby, w szczególności wskutek braku(...)posiadanego przez nią budynku lub innego urządzenia, zagraża bezpośrednio szkoda, może(...)
Czytaj więcej»

II Kp 552/23

zarządzenie, postanowienie, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2023-05-19

Data publikacji: 2023-05-24

trafność 5%

Istotność:

Teza orzeczenia: Przepisy art. 185a k.p.k. służą ukształtowaniu czynności procesowych w sposób zapewniający możliwość przeprowadzenia rzetelnego postępowania i wydania sprawiedliwego orzeczenia tak by nie powodować zwielokrotniania ewentualnych negatywnych przeżyć pokrzywdzonego, który nie ukończył 15 lat, i nie doprowadzić do możliwej wtórnej jego (...)
Sytuacji tej nie zmienia udział w przesłuchaniu jakiegokolwiek innego podmiotu, na przykład pełnomocnika osoby(...)
Czytaj więcej»

IV Ca 117/17

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2017-04-27

Data publikacji: 2017-07-10

trafność 5%

Istotność:

Przeniesienie wierzytelności na rzecz innego wierzyciela bez wiedzy dłużnika narusza również dobre obyczaje i zasady współżycia społecznego, umowa przelewu została zawarta w warunkach, o jakich mowa w art. 300 § 1 k.k. (...)U. 2016.790) stanowi, iż wpis może być dokonany na podstawie dokumentu z podpisem notarialnie poświadczonym, jeżeli przepisy szczególne nie przewidują innej formy dokumentu. (...)Również w tym samym trybie toczy się postępowanie o wpis w innym rejestrze publicznym, tj. w Krajowym Rejestrze Sądowym. (...)(...)księgi wieczystej nabył własność lub inne prawo rzeczowe (rękojmia wiary publicznej ksiąg wieczystych).
Czytaj więcej»

VI U 90/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2016-06-24

Data publikacji: 2016-07-06

trafność 5%

Istotność:

Nadto wskazał, że osoba, która nie ma uprawnienia do świadczenia nie może nim dysponować tj. nie może go przekazać na rzecz innego uprawnionego. (...)(...)zeznań lub dokumentów albo w innych przypadkach świadomego wprowadzenia w błąd przez osobę pobierającą świadczenia. (...)Zupełnie innego stanu faktycznego niż ustalony w(...)(...)Świadomość uzyskania prawa do świadczeń na podstawie fałszywych zeznań lub dokumentów albo innego rodzaju wprowadzenia w błąd organu rentowego jest jedynie jedną z przesłanek wydania decyzji.
Czytaj więcej»