Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
1087

IV Ca 387/19

zarządzenie, postanowienie, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2019-10-02

Data publikacji: 2020-01-20

trafność 5%

Istotność:

Decyzją z 25 sierpnia 1987 r. nr (...) .II. (...) udzielono Zakładowi (...) pozwolenia na budowę inwestycji, obejmującej budowę linii energetycznej 400 kV od słupa 177 do słupa 385 na terenie województwa (...) , między innymi na terenie gminy N. . (...)Przy podjęciu minimalnych czynności podczas ustalania, że Z. M. jest następca prawnym W. M. (2) możliwe było ustalenie, że W. M. (2) miał też innych spadkobierców i Z. M. jest(...)(...)(...)braku dowodów na to, że inni współwłaściciele nieruchomości wyrażali sprzeciw w zakresie budowy linii 400 kV, składali odwołania od decyzji, składali inne wnioski do organów administracji publicznej(...)(...)Inne stanowisko zakłada, że dobra wiara(...)
Czytaj więcej»

IV Ca 389/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2015-07-29

Data publikacji: 2015-09-07

trafność 5%

Teza orzeczenia: Umowa, w której strony przewidują utworzenie i uruchomienie funduszu inwestycyjnego, jako umowa rezultatu powinna być zakwalifikowana jako umowa o dzieło.
W przeprowadzenie transakcji byli zaangażowani T. C. , K. S. , H. J. oraz inne osoby ze spółki. Kluczową rolę w transakcji odgrywała A. H. , której prezes zarządu T. C. polecił skoncentrowanie się na tym zadaniu i w październiku 2007r. w korespondencji mailowej zabronił podejmowania żadnych innych działań, zadań i czynności do czasu pozytywnej lub negatywnej finalizacji tego projektu. (...)Zauważyć jednak należy, że Sąd w niniejszej sprawie nie jest związany nieprawomocnym wyrokiem innego sądu, a w szczególności nie jest związany oceną materiału dowodowego zawartą w jego uzasadnieniu, stosownie do treści art. 365 § 1 k.p.c. (...)Nierzetelne postępowanie powoda polegało na niezaproponowaniu pozwanej sporządzenia aneksu do umowy niezwłocznie po określeniu innych priorytetowych do wykonania zadań dla pozwanej, które uniemożliwiały wykonanie umowy w części dotyczącej utworzenia i uruchomienia funduszu inwestycyjnego.
Czytaj więcej»

I C 1682/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2021-09-22

Data publikacji: 2021-12-17

trafność 5%

Istotność:

Teza orzeczenia: Zadośćuczynienie pieniężne pełni przede wszystkim funkcję kompensacyjną, a więc jego wysokość powinna uwzględniać cierpienia już doznane, te, które, poszkodowany nadal odczuwa oraz które odczuwać będzie w przyszłości.
Każdy przypadek jest inny i wymaga zindywidualizowanego podejścia. Innymi słowy, brak podstaw w aktualnym stanie prawnym do tworzenia zamkniętych katalogów, obejmujących kryteria ustalania odpowiedniej sumy zadośćuczynienia. (...)Nie przeszła ona żadnej operacji, ani innego tego typu zabiegu. (...)Ma ona możliwość spotkań z innymi ludźmi, podejmowania większości aktywności życiowych.
Czytaj więcej»

I C 2365/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2018-05-09

Data publikacji: 2018-08-17

trafność 5%

Istotność:

Teza orzeczenia: Pewne uciążliwości lub niedogodności, związane z pobytem w zakładzie karnym, polegające na konieczności funkcjonowania w celi mieszkalnej ze współosadzonymi, w celi, która nie zawsze spełnia standardy mieszkaniowe zgodne z warunkami mieszkalnymi skazanego sprzed osadzenia, są normalnością. Między innymi taki jest sens i cel kary pozbawienia (...)
W celach w których przebywał wcześniej w innych zakładach karnych ujawniano środki odurzające. (...)Nie można bowiem nadużywać instrumentów prawnych właściwych dla ochrony dóbr osobistych dla przypadków, dotyczących wyłącznie subiektywnych odczuć osoby, dotkniętej zachowaniem innej osoby. (...)Jednakże stosownie do treści art 102 pkt 2 k.k.w. , uszczegółowionego w art 105 § 1 k.k.w. skazany ma prawo do utrzymywania więzi z rodziną i innymi osobami bliskimi. (...)Między innymi taki jest sens i cel kary pozbawienia wolności.
Czytaj więcej»

I C 2122/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2017-05-15

Data publikacji: 2017-12-18

trafność 5%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: Wyrok zasądzający w całości wraz z kosztami procesu
(...), ustalenia ich na podstawie innych dowodów ( por. orzeczenie SN z 23 listopada 2005r., II CK 232/05). (...)Pozwany wprawdzie kwestionował wysokość roszczenia , ale to na nim spoczywał ciężar dowodu ( art. 6kc ) wykazania, że zobowiązanie jest innej wysokości niż to, którego dochodzi powód w niniejszym procesie.
Czytaj więcej»

IV Ca 4/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2018-03-07

Data publikacji: 2018-04-05

trafność 5%

Istotność:

Innych dowodów na okoliczność winy pozwanego powódka nie złożyła. (...)Gdyby powódka zgłosiła inne wnioski dowodowe – o dopuszczenie dowodu z opinii biegłych, to uzasadnione byłoby ich dopuszczenie.
Czytaj więcej»

II Ko 11/23

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2023-05-22

Data publikacji: 2024-08-16

trafność 5%

Przebywał w niej wraz z trzema innymi aresztowanymi osobami, na jednej pryczy. (...)Inne 3. ----- Zwięźle o powodach podstawy prawnej ----- 4 ROZSTRZYGNIĘCIE SĄDU W PRZEDMIOCIE ŻĄDANIA Zwięźle o powodach rozstrzygnięcia Odszkodowanie 1. (...)A. B. (1) przebywał w niej wraz z trzema innymi aresztowanymi osobami, na jednej pryczy. (...)Inne 1. 3.
Czytaj więcej»

IV Ca 923/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2017-01-26

Data publikacji: 2017-03-01

trafność 5%

Istotność:

K. w P. produkuje grzejniki oraz prowadzi sprzedaż innych artykułów hydraulicznych. (...)Oświadczenie dłużnika o potrąceniu wierzytelności objętej prawomocnym orzeczeniem sądowym, z wierzytelności objętej innym orzeczeniem sądowym, złożone po zamknięciu(...)
Czytaj więcej»

VI P 43/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2017-03-28

Data publikacji: 2017-04-20

trafność 5%

Istotność:

Rzeczywiście przyjąć należy, że jeżeli ktoś ma dobrze płatną pracę i ustabilizowane życie rodzinne i majątkowe, to przeprowadzka do innego miasta musi skutkować koniecznością „przemeblowania” całego dotychczasowego życia. (...)Podpunkt 4.3 dopuszczał możliwość rozwiązania umowy na podstawie oświadczenia woli jednej ze stron z zachowaniem okresu wypowiedzenia bądź niezachowaniem tego okresu, jak również rozwiązanie umowy na mocy porozumienia stron oraz w przypadku innych okoliczności przewidzianych przepisami prawa pracy. (...)Nie kształtuje ona praw podmiotowych, nie zmienia i nie modyfikuje praw, jakie wynikają z innych przepisów prawa. (...)Nadto, zgodnie z innym orzeczeniem Sądu Najwyższego „stosowanie art. 8 k.p. (podobnie jak analogicznego art. 5 k.c. ) oznacza pozbawienie danego podmiotu możliwości korzystania z prawa, które mu w świetle przepisów prawa podmiotowego przysługuje.
Czytaj więcej»

VI P 38/18

postanowienie

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2019-01-10

Data publikacji: 2019-02-04

trafność 5%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Interes prawny w udzieleniu zabezpieczenia istnieje wtedy, gdy brak zabezpieczenia uniemożliwi lub poważnie utrudni wykonanie zapadłego w sprawie orzeczenia lub w inny sposób uniemożliwi lub poważnie utrudni osiągnięcie celu postępowania w sprawie. (...)(...)dodatków wyrównawczych do wynagrodzenia oraz innych należności przewidzianych w Kodeksie pracy Dz.
Czytaj więcej»