Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
1087

II Kop 16/18

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2018-03-29

Data publikacji: 2019-03-11

trafność 7%

Teza orzeczenia: Przepis art. 607r pkt 2 k.p.k. stanowi, iż można odmówić wykonania nakazu europejskiego, jeżeli przeciwko osobie ściganej, której dotyczy nakaz europejski, toczy się w Rzeczypospolitej Polskiej postępowanie karne o przestępstwo, które stanowi postawę nakazu europejskiego, zaś przepis art. 607r pkt 5 k.p.k. stanowi, iż można odmówić wykonania (...)
Ekstradycja obywatela polskiego może być dokonana na wniosek innego państwa lub sądowego organu międzynarodowego,(...)(...)Stosownie bowiem do treści przepisu art. 607k § 3 k.p.k. in fine samoistną podstawą zastosowania tymczasowego aresztowania jest istnienie wydanego w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej prawomocnego wyroku skazującego lub innej decyzji stanowiącej podstawę pozbawienia wolności(...)(...)(...)134.2018 (co warto podkreślić, o inny formalnie czyn niż wskazany w europejskim nakazie aresztowania) lub do czasu wykonania w kraju kary pozbawienia wolności orzeczonej w tejże właśnie sprawie. (...)Wszakże, gdyby polskie organy ścigania nie zdołały zgromadzić dowodów na inną przestępczą działalność D. R. związaną(...)
Czytaj więcej»

II K 65/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2018-02-19

Data publikacji: 2019-03-11

trafność 3%

Teza orzeczenia: Sąd wykluczył natomiast, aby oskarżony dopuścił się przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu w postaci noża w tym samym czasie i w tym samym miejscu, czyli w domu w miejscowości (...) dwóch przestępstw, a mianowicie rozboju i usiłowania rozboju. Wszak działanie oskarżonego M.B., gdy przybył z A.K. po raz trzeci na posesję, gdzie przebywała (...)
(...)została okradziona z telewizora i innych rzeczy. (...)(...)nie było wejście w posiadanie innego mienia niż te, które zostało już wyniesione z domu przez okno za stodołę. (...)(...)które to mogłyby doprowadzić do innego zachowania. (...)Oskarżony spożywając wódkę znacząco ten limit przekroczył, a przy tym wsiadł za kierownicę pojazdu nie będącego jego własnością i prowadził go z własnej woli popełniając to przestępstwo z zamiarem bezpośrednim stwarzając tym samym poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych osób.
Czytaj więcej»

II K 123/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2018-05-07

Data publikacji: 2019-03-11

trafność 3%

Teza orzeczenia: Zebrane w sprawie dowody i ich ocena nakazywały uznać I.S. za winnego dwóch zbrodni, a mianowicie dokonanych w ramach ciągu przestępstw dwóch zabójstw ze szczególnym okrucieństwem, skoro zostały popełnione w podobny sposób i w bardzo krótkim odstępie czasowym.
W świetle tych dowodów sąd wykluczył, aby obu zabójstw dopuściły się inne osoby, w tym zamieszkujące z(...)(...)Podkreślenia wymaga, że wnioski te zostały wyprowadzone po uprzednim zapoznaniu się przez biegłych z opinią sądowo-psychiatryczną sporządzono przez dwóch innych lekarzy psychiatrów (k.284-288), w której(...)(...)(...)które to mogłyby doprowadzić do innego zachowania.
Czytaj więcej»

II K 1/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2018-04-03

Data publikacji: 2019-03-11

trafność 5%

Do szafy pancernej przy kolejnym podejściu trafiała zamiast paczki z banknotami studolarowymi paczka, która od wierzchu i od spodu miała banknoty studolarowe, ale składała się z 98 banknotów jednodolarowych, przy czym paczkę układał na dole pod innymi paczkami, aby inni skarbnicy jej nie wzięli. (...)(...)również nie występują u niego inne zakłócenia czynności psychicznych. (...)(...)rozważenia okoliczności mogących doprowadzić do innego zachowania.
Czytaj więcej»

II K 45/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2017-09-13

Data publikacji: 2019-03-11

trafność 9%

Teza orzeczenia: W świetle zebranych w sprawie dowodów i ich oceny należało zatem uznać oskarżonego M.Z., w kontekście zarzucanych mu czynów z punktów 1 i 2 aktu oskarżenia, za winnego tego, że w okresie od miesiąca stycznia 2016 r. do dnia 17 listopada 2016 r. w P. na ul. B. w lokalu nr (...) w krótkich odstępach czasu w wykonaniu z góry powziętego zamiaru (...)
Z zasadzonych 4 nasion, w następstwie ich podlewania, wyrosły 4 krzewy konopi inne niż włókniste, które M. Z. następnie zasuszył. (...)Następnie zasadził w doniczkach 7 nasion konopi innych niż włókniste tworząc uprawę mogącą dostarczyć znaczne ilości ziela. (...)M. Z. zasadził w małych doniczkach 8 nasion, z których wyrosło 8 małych krzaków konopi innych niż włókniste. (...)Sąd nie miał przy tym podstaw, aby przyjąć, że susz marihuany pochodził z innego źródła niż uprawa, którą zajmował się oskarżony, skoro w doniczkach wzrastało kolejnych 8 roślin krzewu konopi innych niż włókniste.
Czytaj więcej»

I C 745/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2018-12-19

Data publikacji: 2019-02-19

trafność 4%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: Pamiętać jednak należy, iż inne są przesłanki odpowiedzialności karnej sprawcy przestępstwa z art 177 § 1 k.c. oraz zasady postępowania karnego od przesłanek odpowiedzialności kierującego pojazdem opisanych wyżej. Samo umorzenie postępowania karnego na skutek ustalenia, iż sprawcą zdarzenia drogowego, z punktu widzenia odpowiedzialności (...)
Kierujący winien zatem wziąć pod uwagę m.in. swój stan psychofizyczny oraz obecność innego uczestnika ruchu. (...)Później pytała dlaczego inne dzieci mają tatę, a ona nie (przesłuchanie powódki - k. 166 - 14:51 - 17:31). (...)Nadto inny jest materiał dowodowy, który jest podstawą wydania rozstrzygnięcia w sprawie cywilnej, od tego, jaki był zgromadzony w postępowaniu karnym. (...)Dopiero po przeszło trzech latach od zdarzenia związała się ponownie z innym mężczyzną.
Czytaj więcej»

VI Ua 45/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2019-01-11

Data publikacji: 2019-02-12

trafność 7%

Istotność:

Dotyczy to zarówno osoby, która została pouczona co do okoliczności, w których nie powinna pobierać świadczeń, jak też tej osoby, która uzyskała świadczenia na podstawie nieprawdziwych zeznań lub dokumentów albo w innych przypadkach świadomego wprowadzenia w błąd instytucji ubezpieczeniowej. (...)Kryterium istnienia świadomości wynika z dokonanego pouczenia przez organ rentowy bądź też z niektórych zachowań ubezpieczonego (składanie fałszywych zeznań, posługiwanie się fałszywymi dokumentami oraz inne przypadki świadomego wprowadzenia w błąd organu rentowego). (...)(...)okoliczność domniemanego współdziałania wnioskodawcy z innymi podmiotami we wprowadzeniu w błąd organu rentowego ( por. wyrok Sądu Najwyższego z 26 lipca 2017 r., I UK 287/16, lex 2382448). (...)Zatem przez każdego pracownika, zleceniobiorcy czy innej osoby wykonującej prace zarobkową przyznanie zasiłku chorobowego powinno być jednoznacznie odczytane jako obowiązek powstrzymywania się od świadczenia pracy .
Czytaj więcej»

VI P 38/18

postanowienie

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2019-01-10

Data publikacji: 2019-02-04

trafność 5%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Interes prawny w udzieleniu zabezpieczenia istnieje wtedy, gdy brak zabezpieczenia uniemożliwi lub poważnie utrudni wykonanie zapadłego w sprawie orzeczenia lub w inny sposób uniemożliwi lub poważnie utrudni osiągnięcie celu postępowania w sprawie. (...)(...)dodatków wyrównawczych do wynagrodzenia oraz innych należności przewidzianych w Kodeksie pracy Dz.
Czytaj więcej»

I C 1120/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2018-12-05

Data publikacji: 2019-02-04

trafność 6%

Istotność:

Teza orzeczenia: do przyjęcia świadomości dłużnika pokrzywdzenia wierzycieli, o która chodzi w art. 527 § 1 k. c.., wystarczy świadomość dłużnika, że czynność prawna przez niego dokonana może spowodować dla ogółu wierzycieli niemożność zaspokojenia się. W wyroku z dnia 28 marca 2003 r. sygn. akt IV CKN 1965/00 Sąd najwyższy wyróżnił cechy, które powinny (...)
Z uwagi na niezachowanie formy aktu notarialnego powód zażądał innego zabezpieczenia. (...)Nadto powód udzielał dłużnikowi dalszych pożyczek (w tym jednej w kwocie 70.000,00 zł), przy czym miał świadomość tego, iż F. G. ma również inne zadłużenia, wobec innych wierzycieli i ma kłopoty finansowe. (...)Otóż w ocenie Sądu Okręgowego owo związanie innego Sądu należy rozumieć w ten sposób, iż Sąd nie może poczynić ustalenia, iż w dacie wydania określonej treści orzeczenia, stan faktyczny był inny niż ten wynikający z jego treści. (...)Także inne postępowania egzekucyjne były wszczęte już po dokonaniu przedmiotowej darowizny.
Czytaj więcej»

I C 849/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2018-11-14

Data publikacji: 2019-01-31

trafność 5%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: Roszczenia, dla których podstawę tworzy art. 225 w zw. z art 224 k. c. są odrębnymi roszczeniami opartymi o samodzielne dla nich ustalone przesłanki, niezależne od przesłanek roszczeń odszkodowawczych i o zwrot bezpodstawnego wzbogacenia (por. uchwałę Sądu Najwyższego z 7 stycznia, III CZP 62/97, OSNC 1998, Nr 6, poz. 91). W oparciu o (...)
Odpowiedzialność z tytułu bezpodstawnego wzbogacenia ma charakter subsydiarny i wchodzi w grę tylko wówczas, gdy nie ma innej podstawy odpowiedzialności. Przepisy o bezpodstawnym wzbogaceniu nie służą do konstruowania na ich podstawie odpowiedzialności dłużnika, która ma zastępować jego odpowiedzialność z innego tytułu, gdy wierzyciel bądź w ogóle nie opiera żądania na tej podstawie, bądź nie wykazał przesłanek uzasadniających takie żądanie. (...)Oparcie roszczenia na przepisach o bezpodstawnym wzbogaceniu jest możliwe wówczas, gdy dany stan faktyczny nie podlega innej regulacji ustawowej bądź umownej. (...)Innymi słowy dopóki nie nastąpi wydanie(...)
Czytaj więcej»