Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
1087

I C 1412/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2018-04-18

Data publikacji: 2018-05-09

trafność 5%

Istotność:

Teza orzeczenia: Narażenie na działanie dymu tytoniowego osoby niepalącej w powszechnym i niekwestionowanym społecznie odbiorze wiąże się z poczuciem dyskomfortu, a także odczuciem zagrożenia dla zdrowia tzw. „biernego palacza”; akceptowanie sytuacji, w której pomimo oficjalnego zakazu, na terenie szkoły palono wyroby tytoniowe, absolutnie obciąża (...)
Ponadto nie udowodnił żadnych innych konkretnych faktów, z którymi wiązałaby się jakakolwiek odpowiedzialność deliktowa ani też w postaci zadośćuczynienia. (...)Nie można bowiem nadużywać instrumentów prawnych właściwych dla ochrony dóbr osobistych dla przypadków, dotyczących wyłącznie subiektywnych odczuć osoby, dotkniętej zachowaniem innej osoby. (...)Powód był traktowany tak samo, jak każdy inny osadzony w pozwanym zakładzie, miał takie same warunki techniczne w celach. (...)(...)odczuwał dyskomfort przebywając w warunkach innych, niż przez siebie oczekiwane, żądanie przyznania zadośćuczynienia uznać należało za bezzasadne.
Czytaj więcej»

I C 531/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2014-10-20

Data publikacji: 2015-03-30

trafność 5%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: stwierdza nieważność uchwały spółdzielni
W tym samym dniu inny członek spółdzielni, S. M. złożył do walnego zgromadzenia wniosek o zobowiązanie rady nadzorczej do uchylenia swoich uchwał nr (...) z dnia 22 lipca 2013r., nr (...) z dnia 22 lipca 2013r. i nr (...) z dnia 26 sierpnia 2013r. ( v. k. 14 wniosek S. M. ). (...)(...)na osiedlu (...) i na innych nieruchomościach spółdzielni oraz do zlecenia przeprowadzenia kontroli w przedmiocie odpowiedzialności za brak reakcji zarządu na nadmierne zużycie ciepła ( v. k. 7-8 wniosek H. S. ). (...)W pierwszym przypadku oznacza to, że spółdzielnia będzie zmuszona poszukiwać innych źródeł sfinansowania tych wydatków, np.(...)
Czytaj więcej»

IV Ca 41/16

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2016-03-31

Data publikacji: 2016-04-25

trafność 5%

Istotność:

Nawet w sytuacji, w której samoistny posiadacz w złej wierze zwraca się do właściciela lub innej osoby, którą uważa za właściciela,(...)przymiotu samoistności, chyba ze z innych okoliczności wynika, ze rezygnuje z samodzielnego i niezależnego od woli innej osoby władania rzeczą.
Czytaj więcej»

IV Ca 88/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2019-05-16

Data publikacji: 2019-10-29

trafność 5%

Istotność:

Sytuacje takie zdarzały się również u innych nauczycieli. (...)Pozwany R. K. (1) w dacie zdarzenia był umysłowo dojrzały i działał z dostatecznym rozeznaniem sytuacji i mógł tym samym przewidzieć, że długopis rzucony w inną osobę, może spowodować uszkodzenie ciała. (...)M. G. (1) była wychowawcą klasy, do której uczęszczał powód i pozwany, a więc siłą rzeczy, lepiej znała tych uczniów niż inni nauczyciele. (...)Z taką sytuacją mamy do czynienia właśnie w przedmiotowej sprawie, pozwany mógł zignorować działania powoda lub ewentualnie podjąć inny sposób odpowiedzi na jego zaczepki.
Czytaj więcej»

I C 891/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2013-08-13

Data publikacji: 2013-09-12

trafność 5%

Orzeczenie nieprawomocne

Teza orzeczenia: oddala powództwo
(...)zaciąganie jakiegokolwiek kredytu również w innym banku przez okres co najmniej pięciu lat po spłaceniu zaciągniętego kredytu. (...)Zdaniem pozwanego działania podejmowane przez powódkę zmierzają wyłącznie do odłożenia w czasie spłaty zobowiązań – z przedmiotowej nieruchomości egzekucja jest obecnie prowadzona również przez innego wierzyciela. (...)(...)wnosząc o skierowanie egzekucji między innymi do nieruchomości dłużnika położonej w O. (k. 1-5 akt egzekucyjnych KM 1765/10); nieruchomość zajęto pismem z dnia 15 października 2010 r. – odpis wezwania do zapłaty doręczono dłużnikowi w dniu 20 października 2010 r. (k. 10 akt egzekucyjnych).
Czytaj więcej»

IV Ca 566/20

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2020-08-25

Data publikacji: 2021-01-13

trafność 5%

Istotność:

Sąd wieczystoksięgowy bada jedynie dokumenty przedłożone przez wnioskodawcę czy też innych uczestników. (...)Przepis ten stanowi, że wpis może być dokonany na podstawie dokumentu z podpisem notarialnie poświadczonym, jeżeli przepisy szczególne nie przewidują innej formy dokumentu. (...)Na uwadze mamy czynności prawne, orzeczenia sądowe, decyzje administracyjne oraz inne zdarzenia cywilnoprawne.
Czytaj więcej»

I C 1066/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2017-06-16

Data publikacji: 2017-09-19

trafność 5%

Istotność:

Teza orzeczenia: roszczenia odszkodowawcze uzupełniają zakres uprawnień nabywcy z tytułu rękojmi, gdyż kupujący, który utracił uprawnienia z tytułu rękojmi może dochodzić od sprzedawcy naprawienia szkody, spowodowanej wadą fizyczną rzeczy na ogólnych zasadach odpowiedzialności dłużnika za nienależyte wykonanie zobowiązania
(...)terenów zielonych wynikających z zastosowania innego rodzaju płyty styropianowej, zaleca się wymianę zastosowanych płyt styropianowych A. na płyty z funkcją gromadzenia wody lub opracowanie innego równoważnego rozwiązania (ekspertyza k. 420-426). (...)(...)gwarancji w wypadku zastosowania materiałów innych producentów. (...)Aby oczyścić przedpole dla dalszych rozważań zasadnym jest poczynienie zastrzeżenia natury ogólnej polegającego na przesądzeniu, że utrata uprawnień z tytułu rękojmi nie pozbawia wierzyciela możliwości dochodzenia roszczeń przeciwko kontrahentowi z innej podstawy prawnej. (...)(...)stosowania wobec powoda terminów przedawnienia innych, niż ogólne ( art. 118 kc ).
Czytaj więcej»

VI U 1144/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2017-10-19

Data publikacji: 2017-11-09

trafność 5%

Istotność:

Oznacza to, że nawet przy wysokich dochodach rodziców jego potrzeby wcale nie muszą być zaspokajane na innym poziomie, niż jego rówieśnika, którego rodzice osiągają mniejsze dochody. (...)Materialna pomoc rzeczowa np. zakup konkretnych towarów, paczek żywnościowych, upominków jak każda inna forma pomocy finansowej z funduszu jest adresowana do osób posiadających dzieci. Jest tu zachowane kryterium socjalne, polegające na różnicowaniu sytuacji tych pracowników, którzy posiadają dzieci od innych. (...)W tym wypadku o przyznawaniu paczek o tej samej wartości winien decydować też charakter świadczenia, aby określona grupa dzieci nie czuła się gorzej niż inni beneficjenci, gdyby zastosować kryterium dochodu rodziny.
Czytaj więcej»

VI U 1244/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2020-11-12

Data publikacji: 2021-04-16

trafność 5%

Istotność:

Teza orzeczenia: o podleganiu funkcjonariusza pod zakres art. 15c i 22a ustawy z dnia 18 lutego 1994r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji (...) nie decyduje formalna przynależność do określonej formacji wymienionej w art. 13 b tej ustawy
Działania te były prowadzone poprzez operacyjną ochronę najważniejszych zakładów przemysłowych, rolnych, obiektów komunikacji i łączności, realizowanych inwestycji, placówek naukowo-badawczych, urzędów centralnych, zjednoczeń i central handlowych oraz innych obiektów gospodarki narodowej. (...)Sąd zważył, co następuje: Odwołania zasługiwały na uwzględnienie, choć z innych przyczyn niż te, które zostały w nich podniesione. (...)Czym innym bowiem jest pojęcie „osoby, która pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa” a czym innym jest pojęcie „osoby, która pełniła służbę na rzecz totalitarnego państwa”. (...)Skoro tego nie uczynił to oznacza, że jego zamiar był inny i jego wolą było zawężenie zakresu pojęciowego zastosowanego w drugiej ustawie dezubekizacyjnej do kwalifikowanej służby rozumianej jako służba na rzecz totalitarnego państwa.
Czytaj więcej»

IV Ca 1016/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2017-02-02

Data publikacji: 2017-03-01

trafność 5%

Istotność:

Do osiągniecia tych celów służą składki pieniężne i inne świadczenia członków. (...)W dniu 1 stycznia 2016 r. weszła w życie ustawa z dnia 9 października 2015 r. o zmianie ustawy o terminach zapłaty w transakcjach handlowych, ustawy - Kodeks cywilny oraz niektórych innych ustaw (Dz. (...)U. 2016.2052), nieruchomości rolne, udziały we współwłasności oraz inne prawa dotyczące nieruchomości rolnych, akcje i udziały spółek prawa handlowego nabyte przez Agencję działającą na rzecz Skarbu Państwa wchodzą w skład (...) Skarbu Państwa.
Czytaj więcej»