Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
1087

IV Ca 565/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2018-11-29

Data publikacji: 2019-01-08

trafność 5%

Istotność:

Innymi słowy, obowiązek lub możliwość jego zastosowania wiąże się zawsze z przesądzeniem o odpowiedzialności karnej sprawcy przestępstwa, które wyrządziło szkodę majątkową lub niemajątkową. (...)Taka funkcja niewątpliwie ma istotne znaczenie; jeżeli środek taki został orzeczony, powinnością skazanego jest jego wykonanie, zatem nie może żądać, aby inny podmiot za niego to uczynił. (...)Warunkiem jego orzeczenia w wyroku karnym jest istnienie w chwili wyrokowania szkody i nie orzeka się go, jeżeli szkoda została naprawiona przez sprawcę albo inną osobę. Nie orzeka się tego środka również wtedy, gdy roszczenie wynikające z popełnienia przestępstwa jest przedmiotem innego postępowania albo o roszczeniu tym prawomocnie orzeczono.
Czytaj więcej»

II K 1/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2018-04-03

Data publikacji: 2019-03-11

trafność 5%

Do szafy pancernej przy kolejnym podejściu trafiała zamiast paczki z banknotami studolarowymi paczka, która od wierzchu i od spodu miała banknoty studolarowe, ale składała się z 98 banknotów jednodolarowych, przy czym paczkę układał na dole pod innymi paczkami, aby inni skarbnicy jej nie wzięli. (...)(...)również nie występują u niego inne zakłócenia czynności psychicznych. (...)(...)rozważenia okoliczności mogących doprowadzić do innego zachowania.
Czytaj więcej»

II K 32/20

wyrok

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2021-12-06

Data publikacji: 2021-12-30

trafność 5%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste w nieustalonej ilości, tj. o czyn z art. 58 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii w zw. z art. 12 § 1 k.k.
Czytaj więcej»

II K 59/18

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2019-09-26

Data publikacji: 2022-02-11

trafność 5%

Orzeczenie nieprawomocne

Nie dzielił go zatem innym policjantem lub policjantami. (...)Czyli te wszystkie cechy charakterystyczne dla każdego człowieka, które odróżniają go od innych osób i indywidualizują. (...)Odwołać w tym miejscu należy się do innych dowodów w postaci zeznań M. O. (1) i wyjaśnień oskarżonej D. S. . (...)Wskazać należy, iż salon był czynny całą dobę, zatem w każdej chwili mógł się tam pojawić się inny klient, czy też grupa klientów.
Czytaj więcej»

IV Ca 1040/16

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2017-02-22

Data publikacji: 2017-06-07

trafność 5%

Istotność:

W obrębie części działki (...) , która została zagrodzona znalazła się nitka sieci gazowej oraz sieci telekomunikacyjnej doprowadzające gaz i sieć telekomunikacyjną również do innych nieruchomości. (...)Przed poprzednio stojącym płotem zasadzone były lipy w czynie społecznym, tak jak przed innymi posesjami wzdłuż na ulicy (...) . (...)Sadzenie roślin, czy drzew, a nawet żywopłotu przed płotem w pasie drogowym nie może być uznane za przejaw bycia właścicielem, tym bardziej, że również inni właściciele posadzili drzewa przed swymi płotami, częściowo w ramach prac społecznych. (...)Z materiału dowodowego zebranego w sprawie wynika także, że również inni właściciele nieruchomości położonych wzdłuż działki nr (...) sadzili przed swoimi posesjami rośliny, w tym lipy.
Czytaj więcej»

IV Ca 706/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2019-05-30

Data publikacji: 2019-10-29

trafność 5%

Istotność:

(...)zapłacone, nie przedstawił także żadnych innych dowodów potwierdzających ten fakt, a(...)zapłacone, nie przedstawił także żadnych innych dowodów potwierdzających ten fakt, a(...)zapłacona, nie przedstawiono także żadnych innych dowodów potwierdzających ten fakt, a(...)(...)Uznanie roszczenia w rozumieniu art. 123 § 1 pkt 2 k.c. występuje w wypadku wyraźnego oświadczenia woli lub innego jednoznacznego zachowania się dłużnika wobec wierzyciela, z którego wynika, że dłużnik uważa roszczenie za istniejące (wyrok SN z 7 marca 2003 r., I CKN 11/2001, L. .pl nr (...) ).
Czytaj więcej»

I C 2311/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2014-10-06

Data publikacji: 2015-02-11

trafność 5%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: oddala powództwo
(...)niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach ( art. 23), zaś(...)(...)(...)wygasają, nie mogą przejść na inne podmioty, ani w drodze czynności prawnych, ani w drodze dziedziczenia. (...)Powódka nie wykazała, by pozwanej przyświecała inna intencja wywieszenia pisma. Poza tym, nie przekonuje sądu ocena, że ujawnienie innym członkom spółdzielni treści odpowiedzi kierowanej(...)
Czytaj więcej»

II Kp 552/23

zarządzenie, postanowienie, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2023-05-19

Data publikacji: 2023-05-24

trafność 5%

Istotność:

Teza orzeczenia: Przepisy art. 185a k.p.k. służą ukształtowaniu czynności procesowych w sposób zapewniający możliwość przeprowadzenia rzetelnego postępowania i wydania sprawiedliwego orzeczenia tak by nie powodować zwielokrotniania ewentualnych negatywnych przeżyć pokrzywdzonego, który nie ukończył 15 lat, i nie doprowadzić do możliwej wtórnej jego (...)
Sytuacji tej nie zmienia udział w przesłuchaniu jakiegokolwiek innego podmiotu, na przykład pełnomocnika osoby(...)
Czytaj więcej»

IV Ca 4/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2016-04-06

Data publikacji: 2016-05-11

trafność 5%

Istotność:

(...)lub jednostka samorządu terytorialnego lub inna osoba prawna, wykonująca tę władzę z mocy prawa. Ponadto jeśli gmina zleciła wykonywanie tych zadań, na podstawie porozumienia, innej osobie prawnej, za szkodę wyrządzoną(...)(...)Sąd wskazał również, że w myśl 439 kc , ten, komu wskutek zachowania się innej osoby, w szczególności wskutek braku(...)posiadanego przez nią budynku lub innego urządzenia, zagraża bezpośrednio szkoda, może(...)
Czytaj więcej»

IV Ca 117/17

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2017-04-27

Data publikacji: 2017-07-10

trafność 5%

Istotność:

Przeniesienie wierzytelności na rzecz innego wierzyciela bez wiedzy dłużnika narusza również dobre obyczaje i zasady współżycia społecznego, umowa przelewu została zawarta w warunkach, o jakich mowa w art. 300 § 1 k.k. (...)U. 2016.790) stanowi, iż wpis może być dokonany na podstawie dokumentu z podpisem notarialnie poświadczonym, jeżeli przepisy szczególne nie przewidują innej formy dokumentu. (...)Również w tym samym trybie toczy się postępowanie o wpis w innym rejestrze publicznym, tj. w Krajowym Rejestrze Sądowym. (...)(...)księgi wieczystej nabył własność lub inne prawo rzeczowe (rękojmia wiary publicznej ksiąg wieczystych).
Czytaj więcej»