Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
1087

IV Ca 386/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2020-10-22

Data publikacji: 2021-01-13

trafność 5%

Istotność:

Sąd Rejonowy ustalił: G. P. został umieszczony w Krajowym Ośrodku (...) w G. na mocy ustawy z 22 listopada 2013r. o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób (Dz.U.2014.24). (...)Krajowy Ośrodek (...) w G. działa na podstawie ustawy z 22 listopada 2013r. o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób (Dz. (...)(...)przejawiać zachowania stwarzające zagrożenie dla innych osób, a ponadto poddawane mają być terapii zmierzającej do osiągnięcia maksymalnej możliwej poprawy ich zachowań. (...)Sędzia ustaliła, że wynikało to z niewłaściwego zachowania pacjentów pod adresem innych pacjentów przebywających w pokojach, tj. przez okno dochodziły do nich znieważające okrzyki.
Czytaj więcej»

II K 21/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2019-06-27

Data publikacji: 2021-12-30

trafność 5%

Orzeczenie nieprawomocne

J. D. zabrała zamoczony moczem kocyk i otuliła dziecko innym kocem ( vide: zeznania świadka J. D. – k. 11v, k. 97, k. 479v; zeznania świadka K. D. – k. 108v, k. 482v ). (...)Wyjaśnienia oskarżonej I. L. (2) (k. 458v-459, k. 50-53, k. 58-60, k. 253-255) Sąd uznał za wiarygodne w takim zakresie, w jakim nie pozostają one w sprzeczności z innymi zebranymi w sprawie dowodami. (...)Ich twierdzenia są wszak wzajemnie ze sobą zgodne co do istotnych okoliczności zdarzenia, a do tego korelują z innymi zebranymi w sprawie dowodami. (...)Jego twierdzenia są w toku postępowania konsekwentne, a zarazem nie pozostają w sprzeczności z innymi zebranymi w sprawie dowodami, lecz z nimi korelują.
Czytaj więcej»

II K 41/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2017-01-30

Data publikacji: 2017-09-08

trafność 5%

Orzeczenie nieprawomocne

Teza orzeczenia: Reasumując, zebrane w sprawie dowody i ich analiza pozwoliły uznać, iż oskarżony M.P. dopuścił się rozboju posługując się kastetem będącym innym podobnie niebezpiecznym, jak nóż, czy broń palna, przedmiotem, czym spowodował u pokrzywdzonej naruszenie czynności narządu ciała na czas trwający dłużej niż 7 dni. Wprawdzie ów kastet okazał się być (...)
Zaprzeczył, aby robił pokrzywdzonej masaż i proponował jego wykonanie, jak również bił pokrzywdzoną innym przedmiotem niż kastet będący sprzączką od paska. (...)Nie zapamiętał, czy pokrzywdzona używała innych przedmiotów oprócz szklanego penisa. (...)Nie miał długu u innych osób, które podał po to, żeby wyjść na wolność. (...)Zdecydował się skorzystać z usług pokrzywdzonej w celu towarzyskim, bo wcześniej już korzystał z usług seksualnych innych osób, które wtedy były zajęte, a nie miał wówczas dziewczyny.
Czytaj więcej»

I C 2432/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2019-01-23

Data publikacji: 2019-03-27

trafność 5%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: Konsekwencją tego, iż składanie zeznań w charakterze świadka jest działaniem w granicach prawa, jest wyłączenie domniemania bezprawności wypowiedzi składanych przed sądem w charakterze świadka, co powoduje przesunięcie na powoda w procesie o ochronę dóbr osobistych ciężaru dowodzenia fałszywości tych zeznań.
Zeznania te dotyczą w zasadzie samego faktu kradzieży i żadnych innych szczegółów. (...)Taką informację przekazała mu również inna pracownica. (...)W judykaturze dostrzega się, że zeznania świadków składane w toku procesów sądowych nader często dotykają dóbr osobistych, a te same wypowiedzi w innych warunkach byłyby uznane za bezprawne. (...)Innymi słowy w procesie takim rolą powoda jest udowodnienie dodatkowo fałszywości zeznań składanych przez świadka i to w znaczeniu subiektywnym.
Czytaj więcej»

I C 1141/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2021-08-27

Data publikacji: 2021-12-17

trafność 5%

Istotność:

Teza orzeczenia: Zadośćuczynienie pieniężne pełni przede wszystkim funkcję kompensacyjną, a więc jego wysokość powinna uwzględniać cierpienia już doznane, te, które poszkodowany nadal odczuwa oraz które odczuwać będzie w przyszłości.
Powód wymagał opieki innych osób w następstwie doznanych obrażeń w wyniku wypadku. (...)Po tym okresie, kiedy powód rozpoczął pełne obciążanie chorej kończyny, nie było konieczności opieki innych osób. (...)Każdy przypadek jest inny i wymaga zindywidualizowanego podejścia. (...)Ma możliwość spotkań z innymi ludźmi, podejmowania większości aktywności życiowych.
Czytaj więcej»

I C 1303/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2020-09-30

Data publikacji: 2022-01-10

trafność 5%

Istotność:

Teza orzeczenia: Stwierdzenie krzywdy w konkretnym przypadku powinno uwzględniać obiektywne kryteria oceny fizycznych i psychicznych następstw danego zdarzenia.
Powódka wskazała, że jest całkowicie uzależniona od pomocy innych osób, obecnie jej życie dzieli się na czas rehabilitacji, czas ćwiczeń w domu i oczekiwanie na pomoc innych osób; musi czekać na przyjazd(...)(...)Przed wypadkiem poszkodowana wraz z mężem i dziećmi cieszyli się życiem, oboje pracowali zawodowo i wspólnie wychowywali dzieci; J. M. lubiła towarzystwo innych ludzi, była aktywna pod każdym(...)Po wypadku życie poszkodowanej zmieniło się diametralnie, J. M. jest całkowicie uzależniona od pomocy innych osób - obecnie jej życie dzieli się na czas rehabilitacji, czas ćwiczeń w domu i oczekiwanie na pomoc innych osób. (...)Ta renta ma również pokryć szkodę przyszłą związaną z koniecznością korzystania z odpłatnej pomocy osób trzecich (np. pielęgniarki), ale także zapewnienia poszkodowanemu innych zajęć (np. koszty rehabilitacji, pobytu w sanatorium itp.).
Czytaj więcej»

I C 2689/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2021-06-16

Data publikacji: 2021-09-14

trafność 5%

Istotność:

Teza orzeczenia: częściowe uwzględnienie roszczenia powódki
Nie mogła podjąć pracy, z uwagi na wiek dzieci i bark możliwości korzystania z opieki nad dziećmi innej osoby lub placówki instytucjonalnej. (...)Poza wynagrodzeniem za pracę, jakie uzyskiwał partner, nie miała żadnych innych źródeł dochodu. (...)Niewątpliwie zaś inna była wartość pieniądza w 2007 roku, a inna jest obecnie. (...)Powódka stałą pracę podjęła w 2009r..Wcześniej pracowała wprawdzie, ale tylko dorywczo, gdyż nie mogła w inny sposób zapewnić dzieciom opieki.
Czytaj więcej»

II K 133/17

wyrok

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2019-03-22

Data publikacji: 2021-12-30

trafność 5%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)udzielenie kredytu gotówkowego, przedłożyła go innemu pracownikowi banku i na jego(...)(...)(...)K. B. , przedłożyła je innemu pracownikowi banku i na ich(...)(...)(...)sierpnia 2014 roku, przedłożyła ją innemu pracownikowi banku i na jej(...)(...)(...)J. T. , przedłożyła je innemu pracownikowi banku i na ich(...)
Czytaj więcej»

II K 55/19

wyrok

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2019-08-29

Data publikacji: 2021-12-30

trafność 5%

Orzeczenie nieprawomocne

A. S. (1) ( (...) ), obok innych osób, miał w grupie (...) wysoką pozycję kapitana. (...)A. S. (1) podejmował także inne potrzebne działania chroniące interesy (...) , co tłumaczy, między innymi, sens i znaczenie czynu objętego zarzutem I aktu oskarżenia ( vide infra ). (...)Podobne stanowisko prezentują też inne sądy, np. (...)Inną rzeczą jest, że nie tylko(...)nie pomylił tego zdarzenia z innym, dotyczącym innych osób.
Czytaj więcej»

II K 86/18

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2019-03-25

Data publikacji: 2022-02-11

trafność 5%

Orzeczenie nieprawomocne

Jednak wsparte innymi dowodami w sprawie stanowiły w takim zakresie podstawę ustaleń faktycznych. (...)O niewłaściwym zachowaniu oskarżonej wobec pokrzywdzonego (i kierowanych uprzednio groźbach, w tym również przy użyciu noża w innych sytuacjach) podała także świadek J. B. (2) . (...)Mogły wszak powstać w innym dniu, w innych okolicznościach, zwłaszcza wobec ustalenia, iż w okresie ostatnich kilkudziesięciu dni oskarżona zamieszkiwała z pokrzywdzonym. (...)Brak śladów uderzenia innym narzędziem na kurtce pokrzywdzonego oraz na jego ciele wyklucza, by taki cios został wobec pokrzywdzonego skutecznie wyprowadzony.
Czytaj więcej»