Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
1087

VI P 43/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2017-03-28

Data publikacji: 2017-04-20

trafność 5%

Istotność:

Rzeczywiście przyjąć należy, że jeżeli ktoś ma dobrze płatną pracę i ustabilizowane życie rodzinne i majątkowe, to przeprowadzka do innego miasta musi skutkować koniecznością „przemeblowania” całego dotychczasowego życia. (...)Podpunkt 4.3 dopuszczał możliwość rozwiązania umowy na podstawie oświadczenia woli jednej ze stron z zachowaniem okresu wypowiedzenia bądź niezachowaniem tego okresu, jak również rozwiązanie umowy na mocy porozumienia stron oraz w przypadku innych okoliczności przewidzianych przepisami prawa pracy. (...)Nie kształtuje ona praw podmiotowych, nie zmienia i nie modyfikuje praw, jakie wynikają z innych przepisów prawa. (...)Nadto, zgodnie z innym orzeczeniem Sądu Najwyższego „stosowanie art. 8 k.p. (podobnie jak analogicznego art. 5 k.c. ) oznacza pozbawienie danego podmiotu możliwości korzystania z prawa, które mu w świetle przepisów prawa podmiotowego przysługuje.
Czytaj więcej»

VI P 38/18

postanowienie

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2019-01-10

Data publikacji: 2019-02-04

trafność 5%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Interes prawny w udzieleniu zabezpieczenia istnieje wtedy, gdy brak zabezpieczenia uniemożliwi lub poważnie utrudni wykonanie zapadłego w sprawie orzeczenia lub w inny sposób uniemożliwi lub poważnie utrudni osiągnięcie celu postępowania w sprawie. (...)(...)dodatków wyrównawczych do wynagrodzenia oraz innych należności przewidzianych w Kodeksie pracy Dz.
Czytaj więcej»

I C 2122/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2017-05-15

Data publikacji: 2017-12-18

trafność 5%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: Wyrok zasądzający w całości wraz z kosztami procesu
(...), ustalenia ich na podstawie innych dowodów ( por. orzeczenie SN z 23 listopada 2005r., II CK 232/05). (...)Pozwany wprawdzie kwestionował wysokość roszczenia , ale to na nim spoczywał ciężar dowodu ( art. 6kc ) wykazania, że zobowiązanie jest innej wysokości niż to, którego dochodzi powód w niniejszym procesie.
Czytaj więcej»

IV Ca 4/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2018-03-07

Data publikacji: 2018-04-05

trafność 5%

Istotność:

Innych dowodów na okoliczność winy pozwanego powódka nie złożyła. (...)Gdyby powódka zgłosiła inne wnioski dowodowe – o dopuszczenie dowodu z opinii biegłych, to uzasadnione byłoby ich dopuszczenie.
Czytaj więcej»

I C 297/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2014-06-12

Data publikacji: 2015-02-10

trafność 5%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: zapłata należności z tytułu dostawy paliwa gazowego, przy przyjęciu braku podstaw do zastosowania art. 320 kpc
SPZOZ stanowi w 100% własność publiczną, ze specyficznym systemem zarządzania i wewnętrznego ustroju, charakteryzujący się między innymi brakiem możliwości upadłości i brakiem odpowiedzialności dyrektora za długi przekraczające majątek firmy. (...)O takiej postawie strony pozwanej świadczy też między innymi fakt, iż proponując zawarcie ugody, na termin rozprawy nikt w imieniu strony pozwanej się nie stawił, propozycja ta miłą zatem charakter iluzoryczny.
Czytaj więcej»

II Ko 11/23

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2023-05-22

Data publikacji: 2024-08-16

trafność 5%

Przebywał w niej wraz z trzema innymi aresztowanymi osobami, na jednej pryczy. (...)Inne 3. ----- Zwięźle o powodach podstawy prawnej ----- 4 ROZSTRZYGNIĘCIE SĄDU W PRZEDMIOCIE ŻĄDANIA Zwięźle o powodach rozstrzygnięcia Odszkodowanie 1. (...)A. B. (1) przebywał w niej wraz z trzema innymi aresztowanymi osobami, na jednej pryczy. (...)Inne 1. 3.
Czytaj więcej»

IV Ca 145/16

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2016-04-21

Data publikacji: 2016-05-16

trafność 5%

Istotność:

Nie może być bowiem uznane za taką zmianę wybudowanie budynku gospodarczego przez uczestników postępowania, wyłącznie uczestnicy ponieśli koszty tego nakładu i nie jest to podstawa do pozbawienia innego współwłaściciela do korzystania z części nieruchomości. (...)Jak wynika z uzasadnienia zaskarżonego postanowienia, miedzy innymi na tych zeznaniach oparł się Sąd I instancji przy ustalaniu stanu faktycznego.
Czytaj więcej»

IV Ca 401/17

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2017-08-02

Data publikacji: 2017-08-21

trafność 5%

Istotność:

Okoliczność ta może być ustalona przez Sąd przesłankowo na drodze innego postępowania np. w sprawie o wynagrodzenie za bezumowne korzystanie z nieruchomości. (...)Brak bezpośredniego dowodu, np. dowodu z dokumentu na okoliczność przeniesienia posiadania, nie oznacza niemożności udowodnienia tej okoliczności na podstawie innego, udowodnionego ciągu zdarzeń. (...)Ustawą z 10 lipca 2015r. o zmianie ustawy – Kodeks cywilny, ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r. poz. 1311 ze zm.) do Kodeksu cywilnego został wprowadzony przepis art. 77 3 , zawierający definicję dokumentu. (...)Stosując odpowiednio art. 123 kc , można wymienić następujące przyczyny przerwania biegu zasiedzenia: określone czynności procesowe, uznanie przez posiadacza prawa własności innej osoby, wszczęcie mediacji.
Czytaj więcej»

IV Ca 563/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2018-10-10

Data publikacji: 2018-11-07

trafność 5%

Istotność:

W odpowiedzi na apelację powód wniósł między innymi o jej oddalenie, zasądzenie na rzecz powoda zwrotu kosztów zastępstwa procesowego w postępowaniu odwoławczym. (...)Odnośnie drugiego z przedstawionych zarzutów, dotyczącego naruszenia między innymi art. 133 § 3 k.p.c. w z w. z art. 132 § 1 k.p.c. , należy zgodzić się z twierdzeniami skarżącej, że rzeczywiście do naruszenia ww. przepisów doszło.
Czytaj więcej»

II K 77/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2018-02-02

Data publikacji: 2018-10-17

trafność 5%

Teza orzeczenia: oskarżony chciał skutecznie pozbawić życia D.K. i swoim zachowaniem bezpośrednio zmierzał do dokonania zabójstwa, które w całości zostało zaplanowane, o czym przekonuje pozyskanie z nieustalonego źródła sprawnego pistoletu wraz z amunicją, cierpliwe oczekiwanie przez co najmniej godzinę na ofiarę w pobliżu jego miejsca zamieszkania, użycie (...)
(...)jednoczesnych prób uzupełnienia o jakiekolwiek inne nowe, dodatkowe informacje. Innymi słowy świadek przekazał organom ścigania(...)(...)Zeznania K. B. , R. K. , S. R. M. , A. P. D. , K. S. , I. B. B. , M. B. miały wykazać, że sprawcą zbrodni mogła być zupełnie inna osoba, ale okazały się być bardzo ogólnikowymi spekulacjami nie potwierdzonymi w żaden inny sposób. (...)W ocenie sądu orzeczona kara pozwoli osiągnąć cele dla niej przewidziane i zapobiec również powrotowi oskarżonego do przestępstwa stanowiąc przy tym bodziec do rzeczywistego okazywania w przyszłości szacunku innym osobom.
Czytaj więcej»