Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
1087

II K 77/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2018-02-02

Data publikacji: 2018-10-17

trafność 5%

Teza orzeczenia: oskarżony chciał skutecznie pozbawić życia D.K. i swoim zachowaniem bezpośrednio zmierzał do dokonania zabójstwa, które w całości zostało zaplanowane, o czym przekonuje pozyskanie z nieustalonego źródła sprawnego pistoletu wraz z amunicją, cierpliwe oczekiwanie przez co najmniej godzinę na ofiarę w pobliżu jego miejsca zamieszkania, użycie (...)
(...)jednoczesnych prób uzupełnienia o jakiekolwiek inne nowe, dodatkowe informacje. Innymi słowy świadek przekazał organom ścigania(...)(...)Zeznania K. B. , R. K. , S. R. M. , A. P. D. , K. S. , I. B. B. , M. B. miały wykazać, że sprawcą zbrodni mogła być zupełnie inna osoba, ale okazały się być bardzo ogólnikowymi spekulacjami nie potwierdzonymi w żaden inny sposób. (...)W ocenie sądu orzeczona kara pozwoli osiągnąć cele dla niej przewidziane i zapobiec również powrotowi oskarżonego do przestępstwa stanowiąc przy tym bodziec do rzeczywistego okazywania w przyszłości szacunku innym osobom.
Czytaj więcej»

I C 1340/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2018-05-24

Data publikacji: 2018-10-16

trafność 1%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

W § 13 ustęp 2 umowy uzgodniono, iż ciężkim naruszeniem umowy jest w szczególności: 1. nieustanowienie któregokolwiek z zabezpieczeń przewidzianych w umowie, 2. zbycie, rozporządzenie bądź zastawienie lub inne obciążenie udziału przez któregokolwiek udziałowca(...)
Czytaj więcej»

VI Pa 13/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2018-09-28

Data publikacji: 2018-10-12

trafność 4%

Istotność:

Teza orzeczenia: Pracownik, który nie stawia się do pracy w trakcie trwania postępowania przed organem rentowym o świadczenie rehabilitacyjne i informuje na bieżąco pracodawcę o toku tego postępowania nie dopuszcza się ciężkiego naruszenia obowiązków pracowniczych w rozumieniu art. 52 paragraf 1 pkt 1 Kodeksu pracy.
(...)pracownik dokonuje osobiście lub przez inną osobę telefonicznie lub za pośrednictwem innego środka łączności albo drogą pocztową, przy czym za datę zawiadomienia uważa się wtedy datę stempla pocztowego. (...)(...)pracownik dokonuje osobiście lub przez inną osobę telefonicznie lub za pośrednictwem innego środka łączności albo drogą pocztową, przy czym za datę zawiadomienia uważa się wtedy datę stempla pocztowego. (...)Zgodnie z obowiązującymi przepisami pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę w czasie urlopu pracownika, a także w czasie innej usprawiedliwionej nieobecności pracownika w pracy, jeżeli nie upłynął jeszcze okres uprawniający do rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia ( art. 41 k.p. ).
Czytaj więcej»

IV Ca 444/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2018-09-06

Data publikacji: 2018-10-11

trafność 3%

Istotność:

(...)twierdzenia o pobiciu powoda przez innych sprawców, pomimo tego, ze dowody(...)(...)Skarżący w swojej apelacji między innymi zarzucił, iż Sąd Rejonowy błędnie zakwalifikował ubytek pola widzenia o 10 stopni od skroni jako skutek zdarzenia z 2 grudnia 2007 r. i jako uszczerbek na zdrowiu. (...)Dowód ten, tak jak każdy inny podlega swobodnej ocenie dowodów przez sędziego.
Czytaj więcej»

IV Ca 402/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2018-09-06

Data publikacji: 2018-10-11

trafność 2%

Istotność:

Na stale zajmuje się córką powoda, która jest osobą niepełnosprawną i wymaga pełnej opieki innej osoby.
Czytaj więcej»

IV Ca 260/18

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2018-09-05

Data publikacji: 2018-10-02

trafność 3%

Istotność:

Fakt, że apelująca ocenia materiał dowodowy odmiennie nie może skutkować ustaleniem innego stanu faktycznego.
Czytaj więcej»

IV Ca 307/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2018-08-29

Data publikacji: 2018-10-02

trafność 7%

Istotność:

Powództwo można wnieść w terminie miesiąca od dnia dowiedzenia się o naruszeniu prawa, chyba że inny termin jest przewidziany w przepisach odrębnych. (...)Na powódce spoczywał zatem ciężar udowodnienia, że jest właścicielem spornych ruchomości albo, że służy jej do nich inne prawo skuteczne w świetle tych przepisów. (...)Zdaniem Sądu, różnice wynikają tylko z pominięcia w fakturach numerów seryjnych tych urządzeń lub innych bardziej szczegółowych oznaczeń. (...)Zarzut niedochowania terminu określonego w art. 841 § 3 kpc , który przewiduje, że powództwo o zwolnienie od egzekucji można wnieść w terminie miesiąca od dnia dowiedzenia się o naruszeniu prawa, chyba że inny termin jest przewidziany w przepisach odrębnych, jest trafny.
Czytaj więcej»

I C 2575/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2018-07-18

Data publikacji: 2018-09-25

trafność 4%

Istotność:

Teza orzeczenia: Oświadczenie, że strona przeciwna faktu nie udowodniła, w sytuacji gdy stronie składającej takie oświadczenie rzeczywisty stan rzeczy jest niewątpliwie znany, nie jest tożsame z zaprzeczeniem temu faktowi, ale stanowi uchylenie się od oświadczenia, czy dany fakt miał miejsce, połączone z próbą odwołania się jedynie do prawdy formalnej.
W toku procesu nie przedstawiła ona również żadnych dowodów spłat innych niż powód. (...)Pozwana w toku procesu nie zanegowała samej zasadności wypowiedzenia umowy, a zatem trudno, aby powód w inny sposób miał dowodzić te okoliczności. (...)Pozwana w toku niniejszego procesu nie zgłosiła zaś nawet własnego twierdzenia, iż spłaciła to zobowiązanie, czy też że spłaciła je w wysokości innej niż to wskazał powód. (...)(...)każdą czynność przed sądem lub innym organem powołanym do rozpoznawania spraw lub egzekwowania roszczeń danego rodzaju albo przed sądem polubownym, przedsięwziętą bezpośrednio w celu dochodzenia lub ustalenia albo zaspokojenia lub zabezpieczenia roszczenia.
Czytaj więcej»

I C 1701/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2018-07-19

Data publikacji: 2018-09-25

trafność 4%

Istotność:

I. R. (2) od 1 października 2016r. otrzymywała świadczenia z funduszu alimentacyjnego, od stycznia 2018r. pracuje jako ekspedientka na stacji benzynowej, zarabia netto 1.600 zł, nie ma innych dochodów. ( v. decyzja w(...)(...)Nie widziała innych sytuacji, by syn regulował alimenty;(...)przyjęcia, iż powód rzeczywiście uiścił inne jeszcze należności alimentacyjne, niż wymienione wyżej. (...)Skoro więc była żona powoda miała odwagę podejmować powyższe, niekorzystne dla powoda działania, to sąd nie znalazł innego wytłumaczenia dla jej bierności w zakresie egzekucji alimentów na dzieci w latach 2007-2014, niż fakt, że otrzymywała od męża pieniądze z tego tytułu. (...)(...)by przekazał na utrzymanie dzieci inne jeszcze kwoty lub w innych jeszcze datach.
Czytaj więcej»

I C 2709/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2018-08-08

Data publikacji: 2018-09-25

trafność 4%

Istotność:

Teza orzeczenia: Jak wskazuje się w doktrynie i orzecznictwie z w/w przepisu wynikają dwa niezależne od siebie uprawnienia, jedno dla dłużnika, a drugie dla wierzyciela. Przede wszystkim uprawnienie dłużnika do spełnienia świadczenia wyrażonego w walucie obcej również w walucie polskiej, pod warunkiem, iż ma to miejsce jeszcze przed dopuszczeniem się przez (...)
Innymi słowy wierzyciel nigdy nie ma prawa wyboru waluty, jeżeli zobowiązanie wyrażone jest w walucie obcej, a z ustawy bądź źródła zobowiązania nie wynika jego uprawnienie do powyższego. (...)W tym miejscu wskazać należy, iż czym innym jest kwestia przeliczenia wartości żądania wyrażonego w walucie obcej na złotówki, celem ustalenia wartości przedmiotu sporu, a czym innym jest przeliczenie samego roszczenia w ramach żądania. (...)Niedopuszczalność wyrokowania co do przedmiotu nieobjętego żądaniem oznacza niemożność objęcia rozstrzygnięciem innych żądań niż przedstawione przez powoda. (...)Skutkiem zaś związania jest m.in. niedopuszczalność przeliczania przez sąd, bez inicjatywy powoda, dochodzonej sumy na jakąkolwiek inną walutę, choćby obie waluty były wymienialne.
Czytaj więcej»