Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
1087

IV Ca 774/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2016-01-27

Data publikacji: 2016-02-26

trafność 6%

Istotność:

Teza orzeczenia: Wierzyciel przez złożenie wniosku egzekucyjnego w sytuacji, gdy roszczenie zostało zaspokojone, działa bezprawnie i w sposób zawiniony doprowadza do powstania szkody po stronie dłużnika.
Postanowienie wydane przez komornika w dniu 26.06.2014 r. jako prawomocne wiąże strony, sąd ( w tym przypadku – komornika ), inne sądy, inne organy państwowe i organy administracji publicznej ( art. 365 k.p.c. ). (...)Nie mogą być ustalone w innym postępowaniu. (...)Sąd nie może zasądzać czego innego od tego, czego żądał powód, więcej niż żądał powód, ani na innej podstawie faktycznej niż wskazana przez powoda. (...)Nie można zasądzić coś innego niż strona żądała i na podstawie, którą strona w toku procesu wyłącza.
Czytaj więcej»

IV Ca 791/18

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2019-01-23

Data publikacji: 2019-05-23

trafność 3%

Istotność:

Dlatego Sąd Okręgowy doszedł do wniosku, że rozliczenia nakładu z majątku osobistego uczestniczki na majątek wspólny należało dokonać przy pomocy innej metody.
Czytaj więcej»

IV Ca 787/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2019-02-06

Data publikacji: 2019-05-23

trafność 4%

Istotność:

Sąd I instancji podniósł, że weksel, z którego strona powodowa wywodzi roszczenia, był tzw. „wekslem gwarancyjnym”, czyli mającym stanowić zabezpieczenie zobowiązań wynikających z innej umowy cywilnoprawnej łączącej strony. (...)Niemniej jednak, skoro jest to rozwiązanie mające na celu ochronę konsumentów przed nadmiernym obciążeniem finansowym w związku z kredytem konsumenckim (lichwą), to nie ma przeszkód, by się na nim wzorować również w innych wypadkach.
Czytaj więcej»

IV Ca 793/16

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2016-11-23

Data publikacji: 2016-12-23

trafność 6%

Istotność:

Nie miała innych dzieci, w tym przysposobionych, pozamałżeńskich, ani takich, które nie dożyły otwarcia spadku. (...)Nie ujawniono innych testamentów spadkodawcy. (...)Nie miał innych dzieci, w tym przysposobionych, pozamałżeńskich, ani takich, które nie dożyły otwarcia spadku. (...)Nie ujawniono innych testamentów spadkodawcy.
Czytaj więcej»

IV Ca 546/18

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2018-11-14

Data publikacji: 2019-01-08

trafność 5%

Istotność:

Zgodnie z art. 58 § 1 i 2 kc , czynność prawna sprzeczna z ustawą albo mająca na celu obejście ustawy jest nieważna, chyba że właściwy przepis przewiduje inny skutek, w szczególności ten, iż na miejsce nieważnych postanowień czynności prawnej wchodzą odpowiednie przepisy ustawy. (...)(...)albo ustanowienie dla tych działek innych służebności drogowych, jeżeli nie ma możliwości wydzielenia drogi wewnętrznej z nieruchomości objętej podziałem (…). (...)(...)gdy naruszałoby to uprawnienia przysługujące innemu współspadkobiercy na podstawie przepisów o dziale spadku. (...)Nie zasługują na uwzględnienie również te zarzuty, które wskazują na pozbawienie możliwości obrony praw w niniejszym postępowaniu innego uczestnika, mianowicie M. W. , który obecnie nosi nazwisko (...) .
Czytaj więcej»

IV Ca 530/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2017-10-25

Data publikacji: 2017-11-23

trafność 2%

Istotność:

(...)które zostało już zasądzone w innej sprawie i jest systematycznie spłacane;(...)
Czytaj więcej»

IV Ca 576/19

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2019-10-30

Data publikacji: 2020-01-20

trafność 4%

Istotność:

Brak jest wskazań świadczących, że w przyszłości mogą ujawnić się nowe, inne negatywne konsekwencje tego zdarzenia. (...)Dlatego Sąd uwzględnił roszczenie powoda jedynie co do kwoty 847,20 zł, przyjmując jednak inny sposób wyliczenia świadczenia przysługującego powodowi w związku ze zwrotem poniesionych kosztów dojazdu do placówek medycznych. (...)Jednocześnie jednak inni kierowcy (np. świadek T. Z. ) potwierdzają, że praca w (...) u P. s.j. odbywała się pod presją czasu.
Czytaj więcej»

IV Ca 462/20

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2020-12-10

Data publikacji: 2021-06-16

trafność 5%

Istotność:

(...)została wymieniona przez wnioskodawczynię na inną. (...)Sąd nie uwzględnił jedynie tych ruchomości, które nie mogły zostać uznane za majątek stron, bo należały do innych osób (rodziców wnioskodawczyni) bądź nie istniały już w chwili ustania wspólności majątkowej, a nie dało się ustalić, co ewentualnie mogło się z nimi stać. (...)Natomiast jeśli idzie o zarzuty wnioskodawczyni dotyczące składu majątku wspólnego, to są one uzasadnione z uwagi na inną ocenę prawną niż ta, jakiej dokonał Sąd I instancji. (...)Sąd II instancji nie przesądził jednak, że zakupy na ten cel nie pochodziły z majątku wspólnego, ale wyeliminował je ze składników ruchomych z uwagi na to, że jako części składowe budynku, nie mogą być odrębnym przedmiotem własności i innych praw rzeczowych ( art. 47 § 1 kc ).
Czytaj więcej»

IV Ca 488/15

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2015-10-15

Data publikacji: 2015-11-10

trafność 3%

Istotność:

Teza orzeczenia: Do zachowania terminu 6 - miesięcznego, o którym mowa w art. 752 § 3 kc wystarczy, że przed jego upływem wniesiono do sądu pismo (art. 661 § 1 kpc) zawiadamiające o sporządzeniu przez spadkodawcę testamentu ustnego, którego treść została stwierdzona pismem.
Ani G. L. , ani D. L. , w swoich relacjach nie wspominali o jego obecności, choć wymieniali inne osoby będące przy tym obecne. (...)Nie został przewidziany warunek, że świadkiem sporządzenia testamentu może być jedynie osoba specjalnie przywołana, a zatem może nim być nawet osoba, która z innej przyczyny, czy też przypadkowo, znalazła się w obecności spadkodawcy. (...)Prowadzi to w konsekwencji do uznania, że wprawdzie wyłączenie wzajemne dwóch tych sposobów może zaistnieć, lecz odbywać się to będzie na innej płaszczyźnie.
Czytaj więcej»

IV Ca 488/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2020-08-20

Data publikacji: 2021-01-13

trafność 6%

Istotność:

Jednak z przeprowadzonego na rozprawie nagrania wynika jedynie tyle, że poszkodowany prosi konsultantkę o informację związaną z możliwością najmu pojazdu zastępczego, ta zaś nie udzieliła mu takich wyjaśnień, zaleciła jedynie przełączenie rozmowy do innego działu. (...)(...)jej treść nie została zweryfikowana innym dowodem, np. z opinii biegłego. (...)Skuteczny zarzut naruszenia art. 6 kc polega na nieprawidłowym przyjęciu przez sąd, że ciężar udowodnienia określonego faktu spoczywa na innej osobie niż w nim wskazana. (...)Mimo podjęcia takiej inicjatywy, po przeprowadzeniu dowodu z nagrania z konsultantką okazało się, iż zaproponowała ona tylko przełączenie do innego działu.
Czytaj więcej»