Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
1087

II K 54/17

wyrok

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2020-08-04

Data publikacji: 2021-12-30

trafność 2%

(...)i ich zlecaniu do wykonania innym podmiotom gospodarczym, faktycznie dysponowali rachunkami(...)niezbędne do wykonania usług transportowych innym podmiotom gospodarczym i działając w(...)(...)(...)w P. oraz S. i innych miejscowościach na terenie kraju oraz(...)i ich zlecaniu do wykonania innym podmiotom gospodarczym, ponadto faktycznie dysponowali(...)niezbędne do wykonania usług transportowych innym podmiotom gospodarczym i przy tak(...)
Czytaj więcej»

II K 77/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2018-02-02

Data publikacji: 2018-10-17

trafność 5%

Teza orzeczenia: oskarżony chciał skutecznie pozbawić życia D.K. i swoim zachowaniem bezpośrednio zmierzał do dokonania zabójstwa, które w całości zostało zaplanowane, o czym przekonuje pozyskanie z nieustalonego źródła sprawnego pistoletu wraz z amunicją, cierpliwe oczekiwanie przez co najmniej godzinę na ofiarę w pobliżu jego miejsca zamieszkania, użycie (...)
(...)jednoczesnych prób uzupełnienia o jakiekolwiek inne nowe, dodatkowe informacje. Innymi słowy świadek przekazał organom ścigania(...)(...)Zeznania K. B. , R. K. , S. R. M. , A. P. D. , K. S. , I. B. B. , M. B. miały wykazać, że sprawcą zbrodni mogła być zupełnie inna osoba, ale okazały się być bardzo ogólnikowymi spekulacjami nie potwierdzonymi w żaden inny sposób. (...)W ocenie sądu orzeczona kara pozwoli osiągnąć cele dla niej przewidziane i zapobiec również powrotowi oskarżonego do przestępstwa stanowiąc przy tym bodziec do rzeczywistego okazywania w przyszłości szacunku innym osobom.
Czytaj więcej»

II K 86/18

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2019-03-25

Data publikacji: 2022-02-11

trafność 5%

Orzeczenie nieprawomocne

Jednak wsparte innymi dowodami w sprawie stanowiły w takim zakresie podstawę ustaleń faktycznych. (...)O niewłaściwym zachowaniu oskarżonej wobec pokrzywdzonego (i kierowanych uprzednio groźbach, w tym również przy użyciu noża w innych sytuacjach) podała także świadek J. B. (2) . (...)Mogły wszak powstać w innym dniu, w innych okolicznościach, zwłaszcza wobec ustalenia, iż w okresie ostatnich kilkudziesięciu dni oskarżona zamieszkiwała z pokrzywdzonym. (...)Brak śladów uderzenia innym narzędziem na kurtce pokrzywdzonego oraz na jego ciele wyklucza, by taki cios został wobec pokrzywdzonego skutecznie wyprowadzony.
Czytaj więcej»

II K 80/17

wyrok

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2019-06-27

Data publikacji: 2021-12-30

trafność 3%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)niezbędne do wykonania usług transportowych innym podmiotom gospodarczym i działając w(...)(...)finansowych zawierali umowy przewozu z innymi firmami transportowymi na transport piasku w ramach tej inwestycji, wstawiali na ich rzecz zlecenia transportowe i inne dokumenty niezbędne do świadczenia usług(...)
Czytaj więcej»

II K 93/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2017-02-02

Data publikacji: 2017-09-06

trafność 3%

Teza orzeczenia: W ocenie sądu wzięcie noża przez oskarżonego na spotkanie z pokrzywdzonym, ale też zachęcanie J.M. do wyjścia z klatki schodowej nie stanowi argumentacji przemawiającej za uznaniem, że M.Ł. już w tym momencie pragnął dokonać zabójstwa pokrzywdzonego i je zaplanował. W tym konkretnym przypadku zamiar pozbawienia życia pokrzywdzonego zrodził (...)
(...)sobą nóż, a mianowicie ,,między innymi” dlatego, że miał jechać do siostry w celu obejrzenia mieszkania w związku z remontem, a w mieszkaniu tym nie było żadnych narzędzi pozwalających sprawdzić jego stan. (...)Jednocześnie sąd odrzucił, jako nieprzekonywujące stwierdzenie oskarżonego powody, dla których wychodząc z mieszkania rodziców zabrał nóż, a mianowicie ,,między innymi” dlatego, że miał jechać do(...)(...)Możliwość przypisania winy sprawcy czynu zabronionego zależy od wielu okoliczności, między innymi od osiągnięcia odpowiedniego poziomu rozwoju intelektualnego i emocjonalnego, pozwalającego rozpoznać znaczenie czynu i pokierować właściwie swoim postępowaniem.
Czytaj więcej»

II K 123/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2018-05-07

Data publikacji: 2019-03-11

trafność 3%

Teza orzeczenia: Zebrane w sprawie dowody i ich ocena nakazywały uznać I.S. za winnego dwóch zbrodni, a mianowicie dokonanych w ramach ciągu przestępstw dwóch zabójstw ze szczególnym okrucieństwem, skoro zostały popełnione w podobny sposób i w bardzo krótkim odstępie czasowym.
W świetle tych dowodów sąd wykluczył, aby obu zabójstw dopuściły się inne osoby, w tym zamieszkujące z(...)(...)Podkreślenia wymaga, że wnioski te zostały wyprowadzone po uprzednim zapoznaniu się przez biegłych z opinią sądowo-psychiatryczną sporządzono przez dwóch innych lekarzy psychiatrów (k.284-288), w której(...)(...)(...)które to mogłyby doprowadzić do innego zachowania.
Czytaj więcej»

II K 138/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2018-09-20

Data publikacji: 2019-03-14

trafność 4%

Orzeczenie nieprawomocne

Teza orzeczenia: Istniejące wątpliwości co do przebiegu zdarzenia z punktu I, nie dają się wyjaśnić z uwagi na postawę procesową pokrzywdzonej, która jako matka oskarżonego skorzystała z prawa do odmowy składania zeznań. Należy je tłumaczyć na korzyść oskarżonego, zgodnie z regułą in dubio pro reo. Nie można zatem przypisać oskarżonemu sprawstwa czynu z (...)
W. doprowadził swoją matkę Z. R. (1) do poddania się innej czynności seksualnej w ten sposób,(...)(...)Sąd Okręgowy zważył, co następuje: Kwestia winy P. R. (1) co do pierwszego zarzutu aktu oskarżenia tj. doprowadzenia swojej matki Z. R. (1) do poddania się innej czynności seksualnej budzi poważne wątpliwości. (...)Co ważne, zdaniem świadka S. J. (1) , K. R. (1) przekazywał mu rozbieżne informacje o zdarzeniu – raz twierdził, że był jego naocznym świadkiem, innym razem – że słyszał o tym od matki. (...)Powyższe dowody nie wskazują w sposób jednoznaczny, iż oskarżony P. R. (1) jest sprawcą doprowadzenia swojej matki Z. R. (1) do poddania się innej czynności seksualnej.
Czytaj więcej»

II K 143/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2015-01-16

Data publikacji: 2015-06-18

trafność 5%

Orzeczenie nieprawomocne

Teza orzeczenia: Wprawdzie każdorazowo masa nabytej amfetaminy prowadzi do logicznego wniosku, iż nie mogła być nabyta na wyłącznie własny użytek, to jednak brak jest jakichkolwiek dowodów na to komu i w jakich porcjach był wydawany ten narkotyk, a więc osobom dorosłym, czy małoletnim, osobom zajmującym się dalszą dystrybucją, czy użytkownikom narkotyków, (...)
A. C. (1) ps . (...) , który wszakże nie miał wiedzy o posiadanej przez J. B. , jak też innych członków grupy, broni palnej. (...)Nie wie, czy (...) kupił te samochody, czy też w inny sposób się rozliczył. (...)Zapewniła, że nikt jej nie da narkotyków w C. , bo wcześniej podała kogoś na Policję w innej sprawie. (...)Logicznym jest, iż oskarżonej towarzyszyła silna motywacja ukierunkowana na łatwe wzbogacenie się kosztem innych z racji sprzedaży narkotyku.
Czytaj więcej»

II K 133/19

wyrok

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2020-06-26

Data publikacji: 2021-12-30

trafność 7%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)iż posiadał susz ziela konopi innych niż włókniste i za to na podstawia art. 62 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. (...)(...)w postaci suszu ziela konopi innych niż włókniste i za czyn z punktu 2 a /o na podstawie art. 59 ust. 1 ustawy z dnia 29.07.2005r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. (...)(...)w postaci suszu ziela konopi innych niż włókniste i za czyn z punktu 4 a /o na podstawie art. 59 ust. 1 Ustawy z dnia 29.07.2005r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. (...)Nr 179, poz. 1485 ze zm.) wymierza mu karę 3 (trzech) miesięcy pozbawienia wolności, l ) z tym, że ustala iż udzielił wbrew przepisom ustawy ziela konopi innych niż włókniste i za czyn(...)
Czytaj więcej»

II Ko 2/23

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2023-04-20

Data publikacji: 2024-08-16

trafność 7%

Inne Zasądzenie od Skarbu Państwa na rzecz wnioskodawcy zwrotu kosztów zastępstwa procesowego, według norm przepisanych 7.3. (...)Wnioskodawca oraz inni osadzeni otrzymywali wyżywienie. (...)Inne 3. (...)Z. R. został osadzony w celi 9-10 osobowej z innymi opozycjonistami, a zatem w trudnych warunkach bytowych.
Czytaj więcej»