Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
1087

I C 2365/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2018-05-09

Data publikacji: 2018-08-17

trafność 5%

Istotność:

Teza orzeczenia: Pewne uciążliwości lub niedogodności, związane z pobytem w zakładzie karnym, polegające na konieczności funkcjonowania w celi mieszkalnej ze współosadzonymi, w celi, która nie zawsze spełnia standardy mieszkaniowe zgodne z warunkami mieszkalnymi skazanego sprzed osadzenia, są normalnością. Między innymi taki jest sens i cel kary pozbawienia (...)
W celach w których przebywał wcześniej w innych zakładach karnych ujawniano środki odurzające. (...)Nie można bowiem nadużywać instrumentów prawnych właściwych dla ochrony dóbr osobistych dla przypadków, dotyczących wyłącznie subiektywnych odczuć osoby, dotkniętej zachowaniem innej osoby. (...)Jednakże stosownie do treści art 102 pkt 2 k.k.w. , uszczegółowionego w art 105 § 1 k.k.w. skazany ma prawo do utrzymywania więzi z rodziną i innymi osobami bliskimi. (...)Między innymi taki jest sens i cel kary pozbawienia wolności.
Czytaj więcej»

I C 2395/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2014-09-05

Data publikacji: 2015-02-11

trafność 4%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: oddala powództwo
(...)został przeznaczony przez wykonawcę na inne roboty, które prowadził równocześnie na rzecz innego inwestora.
Czytaj więcej»

I C 2462/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2021-01-20

Data publikacji: 2021-12-17

trafność 4%

Istotność:

Teza orzeczenia: Umowa pożyczki ma charakter konsensualny - do jej zawarcia dochodzi przez samo porozumienie stron, tj. zgodne złożenie przez strony oświadczeń woli; kwestia przeniesienia własności przedmiotu umowy stanowi natomiast element wykonania zawartej już umowy; przedmiotem pożyczki mogą być nie tylko pieniądze rozumiane jako gotówka, ale i pieniądz (...)
Ewentualne roszczenia pozwanej w stosunku do powódki związane z udostępnienie lokalu mieszkalnego i zapewnieniem wyżywienia mogą być przedmiotem innego postępowania sądowego. (...)pomijając kwestie rozliczenia czynszu i innych należności, strony pozostawały w sporze co do kwestii pracowniczych, były również inne przesunięcia majątkowe (pozwana przyznała, że przyjęła od powódki inne jeszcze kwoty).
Czytaj więcej»

I C 2499/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2016-04-11

Data publikacji: 2017-01-03

trafność 4%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Nie podjął innego zatrudnienia z uwagi na stan zdrowia. (...)Pozwany podnosił jedynie zasadne zarzuty wobec części złożonych przez powoda paragonów, faktur i innych dowodów, które służyć miały wykazaniu poniesionej przez T. R. szkody. (...)Poruszający się w ten sposób po zmroku pojazd staje się niewidoczny dla innych użytkowników ruchu, zaś działanie kierującego ciągnikiem (rozwijającego o wiele mniejszą prędkość, niż inne pojazdy mechaniczne) w takiej sytuacji(...)(...)Wprawdzie wskazano tam rodzaje leków, które musiał otrzymywać powód, jednakże nie ma wśród nich środków medycznych i innych produktów zakwestionowanych skutecznie przez pozwanego.
Czytaj więcej»

I C 2467/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2014-01-07

Data publikacji: 2014-02-28

trafność 3%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: 1. zasądza od pozwanego na rzecz powoda kwotę 154.295,20 wraz z odsetkami ustawowymi (...) 2. oddala wniosek pozwanego o rozłożenie na raty zasądzonej należności; 3. oddala wniosek powoda o nadanie wyrokowi rygor natychmiastowej wykonalności.
Pozwany podniósł, że w ostatnim czasie z jego wyjątkowo złej sytuacji finansowej niezadowolenie swoje wyrażają również pracownicy Szpitala, którzy wszczęli spór zbiorowy z pozwanym, domagając się między innymi podwyżek wynagrodzenia. (...)Powód podniósł, że wykazane w bilansie aktywa trwałe o wartości 59 357 238,22 zł, na które składają się budynki, lokale, urządzenia techniczne, maszyny, środki transportowe i inne, które mogłyby stanowić zabezpieczenie kredytu lub pożyczki, z przeznaczeniem m.in. na spłatę zobowiązań. (...)(...)rachunku w tym, czy też innym banku, pozwany mógł dysponować kwotami znacząco wyższymi – przedstawione dane mogą więc mieć charakter fragmentaryczny i wybiórczy.
Czytaj więcej»

I C 2515/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2017-03-22

Data publikacji: 2018-02-20

trafność 4%

Istotność:

Teza orzeczenia: Nabywca wierzytelności niebędący bankiem nie może powoływać się na przerwę biegu przedawnienia spowodowaną wszczęciem postępowania egzekucyjnego na podstawie bankowego tytułu egzekucyjnego zaopatrzonego w klauzulę wykonalności. Cesjonariusz nie może bowiem korzystać z przysługujących cedentowi indywidualnych, wyjątkowych przywilejów (...)
W jednym przypadku dostawa była zrealizowana do innej ubojni na samym początku współpracy. (...)W piśmie z dnia 5 stycznia 2016 roku powód wskazał, iż oprócz załączonych do pozwu umów przewłaszczenia nie ma żadnej innej dokumentacji dotyczącej współpracy stron, ponieważ tej współpracy nie było. (...)Brak jest również dowodów na to, iż oprócz w/w dwóch umów przewłaszczenia stada z 2011 roku i 2012 roku były podpisywane jakiekolwiek inne umowy tego typu ze spółką (...) . (...)Ale jest to zupełnie inny stosunek prawny.
Czytaj więcej»

I C 2575/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2018-07-18

Data publikacji: 2018-09-25

trafność 4%

Istotność:

Teza orzeczenia: Oświadczenie, że strona przeciwna faktu nie udowodniła, w sytuacji gdy stronie składającej takie oświadczenie rzeczywisty stan rzeczy jest niewątpliwie znany, nie jest tożsame z zaprzeczeniem temu faktowi, ale stanowi uchylenie się od oświadczenia, czy dany fakt miał miejsce, połączone z próbą odwołania się jedynie do prawdy formalnej.
W toku procesu nie przedstawiła ona również żadnych dowodów spłat innych niż powód. (...)Pozwana w toku procesu nie zanegowała samej zasadności wypowiedzenia umowy, a zatem trudno, aby powód w inny sposób miał dowodzić te okoliczności. (...)Pozwana w toku niniejszego procesu nie zgłosiła zaś nawet własnego twierdzenia, iż spłaciła to zobowiązanie, czy też że spłaciła je w wysokości innej niż to wskazał powód. (...)(...)każdą czynność przed sądem lub innym organem powołanym do rozpoznawania spraw lub egzekwowania roszczeń danego rodzaju albo przed sądem polubownym, przedsięwziętą bezpośrednio w celu dochodzenia lub ustalenia albo zaspokojenia lub zabezpieczenia roszczenia.
Czytaj więcej»

I C 2583/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2016-10-17

Data publikacji: 2017-09-15

trafność 2%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: powództwo oddala
Rzecznik Dyscyplinarny w dniu wniesienia pozwu przez J. J. nie posiadał statusu organu, dopiero z dniem wejścia w życie ustawy z dnia 7 listopada 2014 r. o zmianie ustawy – prawo o adwokaturze oraz niektórych innych ustaw (Dz. (...)Zgodnie z art. art. 417 § 1 k.c. za szkodę wyrządzoną przez niezgodne z prawem działanie lub zaniechanie przy wykonywaniu władzy publicznej ponosi odpowiedzialność Skarb Państwa lub jednostka samorządu terytorialnego lub inna osoba prawna wykonująca tę władzę z mocy prawa.
Czytaj więcej»

I C 2597/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2019-09-25

Data publikacji: 2019-12-03

trafność 4%

Istotność:

Teza orzeczenia: Nawet w wypadku premii o charakterze roszczenia, nie da wyeliminować się elementu oceny ze strony pracodawcy/usługobiorcy co do spełnienia kryteriów przyznania wynagrodzenia zmiennego – ocena taka może być rozbieżna pomiędzy stronami umowy, a nawet pomiędzy organami statutowymi usługobiorcy uczestniczącymi w procesie weryfikacyjnym (...)
(...)Premiowych, sprawozdania finansowego, jak również innych dokumentów, których zbadanie Rada Nadzorcza uzna za celowe. (...)Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, że do wynagrodzenie członków Zarządu oraz Kadry M. podlegającej Zarządowi odnosiły się całkowicie inne akty, zwłaszcza iż członkowie Zarządu(...)(...)Zatem oceny realizacji celów dokonywały w wypadku powoda i podległych dyrektorów inne podmioty, co ma szczególne znaczenie zwłaszcza w kontekście oceny realizacji celów jakościowych niemających charakteru mierzalnego. (...)Wedle stanowiska pozwanego ocena nabycia prawa do premii mogła być dokonana dopiero na koniec okresu premiowego, którym był rok kalendarzowy; natomiast inną kwestią jest zmienna w ramach(...)
Czytaj więcej»

I C 2694/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2016-08-05

Data publikacji: 2017-01-10

trafność 2%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: Darowizny uczynione na rzecz spadkobierców oraz osób uprawnionych do zachowku są doliczane do spadku bez względu na czas ich dokonania.
(...)przypadał przy dziedziczeniu ustawowym, w innych zaś wypadkach - połowa wartości tego udziału (zachowek).
Czytaj więcej»