Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
1087

I C 868/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2017-02-01

Data publikacji: 2017-10-02

trafność 5%

Istotność:

Teza orzeczenia: powództwo oddala
(...)Państwa, jednostka samorządu terytorialnego lub inna osoba prawna wykonująca tę władzę z mocy prawa. (...)Należy pamiętać przy tym , że w ramach odbywania kary obowiązują inne zasady postępowania co do korespondencji urzędowej i prywatnej. (...)Kontrola osobista po zakończeniu widzeń skazanych wynika z obowiązujących przepisów, a powód nie wykazał, że w jego przypadku odbiegała w sposób odmienny niż w przypadku innych skazanych. (...)Poczynione w sprawie ustalenia nie dają podstaw do przyjęcia, że strona pozwana dopuściła się naruszenia standardów pobytu w warunkach odosobnienia w innym zakresie.
Czytaj więcej»

II K 41/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2017-01-30

Data publikacji: 2017-09-08

trafność 5%

Orzeczenie nieprawomocne

Teza orzeczenia: Reasumując, zebrane w sprawie dowody i ich analiza pozwoliły uznać, iż oskarżony M.P. dopuścił się rozboju posługując się kastetem będącym innym podobnie niebezpiecznym, jak nóż, czy broń palna, przedmiotem, czym spowodował u pokrzywdzonej naruszenie czynności narządu ciała na czas trwający dłużej niż 7 dni. Wprawdzie ów kastet okazał się być (...)
Zaprzeczył, aby robił pokrzywdzonej masaż i proponował jego wykonanie, jak również bił pokrzywdzoną innym przedmiotem niż kastet będący sprzączką od paska. (...)Nie zapamiętał, czy pokrzywdzona używała innych przedmiotów oprócz szklanego penisa. (...)Nie miał długu u innych osób, które podał po to, żeby wyjść na wolność. (...)Zdecydował się skorzystać z usług pokrzywdzonej w celu towarzyskim, bo wcześniej już korzystał z usług seksualnych innych osób, które wtedy były zajęte, a nie miał wówczas dziewczyny.
Czytaj więcej»

II K 21/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2019-06-27

Data publikacji: 2021-12-30

trafność 5%

Orzeczenie nieprawomocne

J. D. zabrała zamoczony moczem kocyk i otuliła dziecko innym kocem ( vide: zeznania świadka J. D. – k. 11v, k. 97, k. 479v; zeznania świadka K. D. – k. 108v, k. 482v ). (...)Wyjaśnienia oskarżonej I. L. (2) (k. 458v-459, k. 50-53, k. 58-60, k. 253-255) Sąd uznał za wiarygodne w takim zakresie, w jakim nie pozostają one w sprzeczności z innymi zebranymi w sprawie dowodami. (...)Ich twierdzenia są wszak wzajemnie ze sobą zgodne co do istotnych okoliczności zdarzenia, a do tego korelują z innymi zebranymi w sprawie dowodami. (...)Jego twierdzenia są w toku postępowania konsekwentne, a zarazem nie pozostają w sprzeczności z innymi zebranymi w sprawie dowodami, lecz z nimi korelują.
Czytaj więcej»

I C 1141/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2021-08-27

Data publikacji: 2021-12-17

trafność 5%

Istotność:

Teza orzeczenia: Zadośćuczynienie pieniężne pełni przede wszystkim funkcję kompensacyjną, a więc jego wysokość powinna uwzględniać cierpienia już doznane, te, które poszkodowany nadal odczuwa oraz które odczuwać będzie w przyszłości.
Powód wymagał opieki innych osób w następstwie doznanych obrażeń w wyniku wypadku. (...)Po tym okresie, kiedy powód rozpoczął pełne obciążanie chorej kończyny, nie było konieczności opieki innych osób. (...)Każdy przypadek jest inny i wymaga zindywidualizowanego podejścia. (...)Ma możliwość spotkań z innymi ludźmi, podejmowania większości aktywności życiowych.
Czytaj więcej»

I C 1303/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2020-09-30

Data publikacji: 2022-01-10

trafność 5%

Istotność:

Teza orzeczenia: Stwierdzenie krzywdy w konkretnym przypadku powinno uwzględniać obiektywne kryteria oceny fizycznych i psychicznych następstw danego zdarzenia.
Powódka wskazała, że jest całkowicie uzależniona od pomocy innych osób, obecnie jej życie dzieli się na czas rehabilitacji, czas ćwiczeń w domu i oczekiwanie na pomoc innych osób; musi czekać na przyjazd(...)(...)Przed wypadkiem poszkodowana wraz z mężem i dziećmi cieszyli się życiem, oboje pracowali zawodowo i wspólnie wychowywali dzieci; J. M. lubiła towarzystwo innych ludzi, była aktywna pod każdym(...)Po wypadku życie poszkodowanej zmieniło się diametralnie, J. M. jest całkowicie uzależniona od pomocy innych osób - obecnie jej życie dzieli się na czas rehabilitacji, czas ćwiczeń w domu i oczekiwanie na pomoc innych osób. (...)Ta renta ma również pokryć szkodę przyszłą związaną z koniecznością korzystania z odpłatnej pomocy osób trzecich (np. pielęgniarki), ale także zapewnienia poszkodowanemu innych zajęć (np. koszty rehabilitacji, pobytu w sanatorium itp.).
Czytaj więcej»

I C 2689/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2021-06-16

Data publikacji: 2021-09-14

trafność 5%

Istotność:

Teza orzeczenia: częściowe uwzględnienie roszczenia powódki
Nie mogła podjąć pracy, z uwagi na wiek dzieci i bark możliwości korzystania z opieki nad dziećmi innej osoby lub placówki instytucjonalnej. (...)Poza wynagrodzeniem za pracę, jakie uzyskiwał partner, nie miała żadnych innych źródeł dochodu. (...)Niewątpliwie zaś inna była wartość pieniądza w 2007 roku, a inna jest obecnie. (...)Powódka stałą pracę podjęła w 2009r..Wcześniej pracowała wprawdzie, ale tylko dorywczo, gdyż nie mogła w inny sposób zapewnić dzieciom opieki.
Czytaj więcej»

I C 2432/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2019-01-23

Data publikacji: 2019-03-27

trafność 5%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: Konsekwencją tego, iż składanie zeznań w charakterze świadka jest działaniem w granicach prawa, jest wyłączenie domniemania bezprawności wypowiedzi składanych przed sądem w charakterze świadka, co powoduje przesunięcie na powoda w procesie o ochronę dóbr osobistych ciężaru dowodzenia fałszywości tych zeznań.
Zeznania te dotyczą w zasadzie samego faktu kradzieży i żadnych innych szczegółów. (...)Taką informację przekazała mu również inna pracownica. (...)W judykaturze dostrzega się, że zeznania świadków składane w toku procesów sądowych nader często dotykają dóbr osobistych, a te same wypowiedzi w innych warunkach byłyby uznane za bezprawne. (...)Innymi słowy w procesie takim rolą powoda jest udowodnienie dodatkowo fałszywości zeznań składanych przez świadka i to w znaczeniu subiektywnym.
Czytaj więcej»

II K 133/17

wyrok

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2019-03-22

Data publikacji: 2021-12-30

trafność 5%

Orzeczenie nieprawomocne

(...)udzielenie kredytu gotówkowego, przedłożyła go innemu pracownikowi banku i na jego(...)(...)(...)K. B. , przedłożyła je innemu pracownikowi banku i na ich(...)(...)(...)sierpnia 2014 roku, przedłożyła ją innemu pracownikowi banku i na jej(...)(...)(...)J. T. , przedłożyła je innemu pracownikowi banku i na ich(...)
Czytaj więcej»

II K 55/19

wyrok

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2019-08-29

Data publikacji: 2021-12-30

trafność 5%

Orzeczenie nieprawomocne

A. S. (1) ( (...) ), obok innych osób, miał w grupie (...) wysoką pozycję kapitana. (...)A. S. (1) podejmował także inne potrzebne działania chroniące interesy (...) , co tłumaczy, między innymi, sens i znaczenie czynu objętego zarzutem I aktu oskarżenia ( vide infra ). (...)Podobne stanowisko prezentują też inne sądy, np. (...)Inną rzeczą jest, że nie tylko(...)nie pomylił tego zdarzenia z innym, dotyczącym innych osób.
Czytaj więcej»

I C 2301/11

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2015-05-07

Data publikacji: 2015-06-16

trafność 5%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: nakazuje pozwanemu opublikowanie w gazecie przeprosin następującej treści...
Nie wykonywał innych prac przy płatkarce. (...)Pozwany poczuł ból, zaczął krzyczeć, M. C. natychmiast wyłączył maszynę, przybiegli inni pracownicy. (...)P. W. (1) podał pozwanemu wodę, założył opaskę uciskową, inny pracownik przyniósł pozwanemu podstawę pod nogi, bo stał na palcach, ktoś inny przyniósł apteczkę. (...)Nie było innej możliwości, niż rozsunięcie frezów, by uwolnić rękę pozwanego z maszyny ( v. zeznania powoda, I. W. k. 84, zeznania świadka, M. C. k. 152).
Czytaj więcej»