Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
1087

IV Ca 509/19

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2019-10-02

Data publikacji: 2020-01-20

trafność 6%

Istotność:

Dopiero ustalenie, że obiektywnie stan ten był inny i że w tym innym stanie do ugody by nie doszło, mogłoby uczynić skutecznym uchylenie się od skutków ugody. (...)Jednoznaczne wyodrębnienie dolegliwości, na które cierpi powódka w związku z uczestniczeniem w wypadku komunikacyjnym od innych licznych schorzeń, jest zresztą dość trudne. E. P. już przed 2 maja 2013r. przeszła dwa udary, rozpoznano u niej padaczkę oraz leczyła się z powodu innych chorób, szczegółowo opisanych przez Sąd w uzasadnieniu. (...)Innymi słowy poszkodowany nie może uzyskać dwóch odszkodowań, a o tym w jaki sposób i w jakiej kolejności nastąpi realizacja przysługującego mu odszkodowania, decyduje on sam, kierując żądanie przeciwko ubezpieczonemu albo ubezpieczycielowi, albo obu podmiotom jednocześnie.
Czytaj więcej»

I C 463/17

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2017-12-15

Data publikacji: 2018-02-19

trafność 6%

Istotność:

Po rozwodzie małżonkowie podzielili się pozostałym majątkiem - A. R. (1) przejął między innymi nieruchomość zabudowaną domem w stanie surowym w miejscowości B. - W. (fotografie k. 94-97). A. R. (1) po rozwodzie prowadził dalej jeden z salonów optycznych (informacja z ZUS k. 26 oraz z US k. 36 akt egzekucyjnych) – obecnie formalnie działalność ta zarejestrowana jest na inną osobę (wg protokołu k. 71(...)(...)Przeciwko A. R. (1) prowadzone było również administracyjne postępowanie egzekucyjne oraz inna egzekucja sądowa – komornik sądowy prowadzący egzekucję alimentów stwierdził zbieg egzekucji już w grudniu 2012 r. (k. 31, 33-34 akt egzekucyjnych). (...)(...)A. R. (1) miał również inne, pozaalimentacyjne długi.
Czytaj więcej»

I C 2458/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2015-11-17

Data publikacji: 2016-01-08

trafność 6%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: nie można żądać ustalenia faktów, aczkolwiek dopuszcza się ustalenie zdarzeń prawnych, zwanych także "faktami prawotwórczymi" fakt ma zaś charakter prawotwórczy, jeżeli wiąże się z nim prawo lub stosunek prawny.
Pozwany podniósł, że w załączonych do pozwu dokumentach brak jest dowodu, że powód jest następcą prawnym właścicieli majątku C. lub przysługują mu do tego majątku inne prawa – nie wykazał zatem(...)(...)(...)mogły i powinny być przedmiotem innego postępowania, a zatem nie jest dopuszczalne dochodzenie ich w trybie powództwa o ustalenie. (...)W piśmie procesowym z dnia 21 października 2014 r. powód odnosząc się do wniosków dowodowych zgłoszonych przez stronę pozwaną podkreślił między innymi, że nie kwestionuje protokołu przejęcia dóbr ziemskich C. ani podlegania gruntów pod przepisy Dekretu o reformie rolnej. (...)(...)które mają być wykorzystane w innym postępowaniu, że nie można antycypować zachowań powoda, to jest przesądzać, iż powód będzie dochodził ewentualnych roszczeń w innym postępowaniu.
Czytaj więcej»

IV Ca 836/15

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2016-01-27

Data publikacji: 2016-02-17

trafność 6%

Istotność:

W skład spadku po zmarłym pozostała, między innymi, nieruchomość niehipotekowana osada włościańska położona we wsi F. , gm. (...)Małżonkowie W. oświadczyli równie, że inne osoby nie roszczą sobie praw do wymienionej nieruchomości. (...)Po jego śmierci jego żona E. W. około 2-3 lat zamieszkiwała w dotychczas zajmowanej części domu, po czym przeprowadziła się do innego budynku- murowanego znajdującego się w innej części nieruchomości. (...)Za taką oceną przemawiają także inne dowody omówione szczegółowo przez Sąd I instancji, jednakże nie ma potrzeby przytaczania ich w tym miejscu.
Czytaj więcej»

I C 2524/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2015-04-27

Data publikacji: 2015-06-16

trafność 6%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: oddala powództwo
Uwidocznienie moczowodu zmniejsza, ale nie eliminuje ryzyka jego uszkodzenia, zwiększa natomiast ryzyko wystąpienia całego szeregu innych powikłań. ( v. opinie biegłego, R. D. k. 349-351, k.397-398, opinie biegłego, P. K. k. 332- 334, k. 377). (...)I. P. pracuje w Specjalnym Ośrodku szkolno-Wychowawczym nr 2 w P. jako nauczyciel, zarabia netto 2.300 zł, nie ma innych dochodów. (...)Bardzo mało prawdopodobne jest, by w przyszłości pojawiły się inne jeszcze skutki uszkodzenia ciała. (...)Biegli podkreślili, że uwidocznienie moczowodu zmniejsza, ale nie eliminuje ryzyka jego uszkodzenia, zwiększa natomiast ryzyko wystąpienia całego szeregu innych powikłań.
Czytaj więcej»

I C 2673/18

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2019-05-15

Data publikacji: 2019-08-02

trafność 6%

Istotność:

Teza orzeczenia: Nie ma jakichkolwiek uzasadnionych prawnie powodów, dla których spółdzielnia mogłaby pobierać równowartość wynagrodzenia pracowników biurowych od członków spółdzielni, przerzucając faktycznie częściowo obowiązek wynagradzania takich pracowników bezpośrednio na członków spółdzielni.
Na Walnym Zgromadzeniu Członków (...) -W (...) w dniu 30 czerwca 2014 r. zgłoszono między innym wniosek o umieszczenie danych z działalności finansowo-gospodarczej w internecie – wniosek został przyjęty do realizacji zgodnie z podjętą na Zgromadzeniu uchwałą nr 13/2014 r. (protokół k. 12-15). (...)Na posiedzeniu Zarządu (...) -W (...) w dniu 28 października 2009 r. podjęto między innymi uchwałę dotyczącą określenia wysokości opłaty(...)(...)(...)podstawą kwestionowania uchwał organów spółdzielni innych niż walne zgromadzenie członków. (...)(...)także może zagrażać interesom powoda innego rodzaju w związku z faktycznym ograniczeniem dostępu do dokumentów.
Czytaj więcej»

I C 2365/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2018-01-24

Data publikacji: 2018-04-19

trafność 6%

Istotność:

Teza orzeczenia: Bezspornym jest, iż sprawca zdarzenia w jego dacie nie posiadał prawa jazdy, co zważywszy na okoliczności zdarzenia mogło być jedną z przyczyn jego zaistnienia, albowiem nie posiadał również umiejętności pozwalających mu na bezpieczne kierowanie samochodem. Powyższe nie wystarczy jednakże jeszcze do przypisania powódce przyczynienia tylko z (...)
Nadto z reguły samochód jest używany do innych celów niż tylko dojazd do chorego, albo z chorym. (...)A zatem nawet przyjmując, iż samochód był wykorzystywany również do innych celów niż dojazdy powódki, czy też rodziny powódki, to w ocenie Sądu pozostałe koszty związane z tym dojazdem, równe są wartości paliwa zużytego na inny cel niż dojazdu powódki. (...)Opiekę tę sprawowały osoby najbliższe kosztem innych swoich obowiązków. (...)Wreszcie powódka okresowo korzysta z leków czy to przeciwbólowych, czy innych niezbędnych.
Czytaj więcej»

I C 653/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2022-03-14

Data publikacji: 2022-07-04

trafność 6%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: Klauzule indeksacyjne (waloryzacyjne) mają charakter abuzywny, bowiem kształtują prawa i obowiązki konsumenta w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami, rażąco naruszając jego interesy. Sprzeczność z dobrymi obyczajami i naruszenie interesów konsumenta polega w tym przypadku na uzależnieniu wysokości świadczenia banku oraz wysokości świadczenia (...)
Powód przed podpisaniem przedmiotowej umowy dowiadywał się o kredyt hipoteczny również w innych bankach. (...)Udzielony powodom kredyt miał charakter kredytu walutowego, indeksowanego kursem waluty innej, niż złoty polski. (...)Trzecia, to przyjęcie, że umowa jest ważna i jej uzupełnienie przez sąd przez wprowadzenie w miejsce niedozwolonych klauzul innego mechanizmu waloryzacji. (...)Innymi słowy, bez klauzul waloryzacyjnych umowa nie może istnieć, a do zastąpienia klauzuli abuzywnej inną - musi istnieć zagrożenie interesu(...)
Czytaj więcej»

II Ko 45/24

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2024-07-09

Data publikacji: 2024-09-03

trafność 6%

Inne zasądzenie kosztów zastępstwa procesowego według norm przepisanych . 7.3. (...)W tym czasie pod magazyn podjechały też inne samochody. (...)Postanowienia, zarządzenia, protokoły oględzin i inne. zaświadczenia Dokumenty urzędowe. (...)Dotyczy to przede wszystkim utraconych zarobków i wszelkich innych dochodów, jakie osoba taka mogłaby uzyskać, gdyby nie była niesłusznie represjonowana.
Czytaj więcej»

I C 733/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Płocku

Data orzeczenia: 2017-06-27

Data publikacji: 2020-05-11

trafność 6%

Orzeczenie nieprawomocne

Istotność:

Teza orzeczenia: interpretacja art. 531 § 2 kc w kierunku umożliwienia powoływania się przez wierzyciela w stosunku osoby trzeciej na domniemania z art. 527 kc wydaje się być stosowaniem niedopuszczalnej wykładni rozszerzającej w stosunku do przepisu szczególnego z powołaniem się na treść normy o charakterze ogólnym; sam zatem fakt pokrewieństwa pomiędzy (...)
Powód podkreślił, że wystawiony bankowy tytuł egzekucyjny zaopatrzony w klauzulę wykonalności zachował status tytułu wykonawczego również po uchyleniu art. 96-98 Prawa Bankowego Ustawą z dnia 25 września 2015 r. o zmianie ustawy Prawo Bankowe oraz niektórych innych ustaw (Dz. (...)Powód podniósł, że w dniu 07 kwietnia 2011 r. spółka (...) wyzbyła się nie tylko nieruchomości wchodzących wcześniej w skład działki nr (...) , ale także innych nieruchomości na rzecz innej powiązanej ze sobą spółki, a(...)(...)(...)w takiej sytuacji na zarzuty innych wierzycieli, że czyni to z pokrzywdzeniem ich praw. (...)Zwrócić należy uwagę, że załączono między innymi rachunki wskazujące na regulowanie przez(...)różnorakie czynności powodujące obiektywnie pokrzywdzenie innych wierzycieli i uniemożliwiające przeprowadzenie skutecznego postępowania upadłościowego.
Czytaj więcej»